Şu anki enflasyon durumu iyi mi?

• Konuyu başlatan Roux
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 34
  • Görüntüleme 2B
Şimdiki enflasyon yüksek ama birde 1994'deki enflasyona bakar mısınız? Attığım site de var.

Şimdiki enflasyon yüksek ama birde 1994'deki enflasyona bakar mısınız? Attığım site de var.
Evet arada fark var. Fakat o zamanlar bu zamanı değiştirmeyecek. Yine geçmiş enflasyon durumuna baksak yapacağımız tek şey ağlamak gibi birşey.

Joker Hit By Car 02102019200522.jpg

Ben ömrü hayatımda şu son 2-3 yıldaki kadar alım gücünün düştüğünü görmedim bu ülkede. 90larda olan enflasyon belki kağıt üzerinde daha büyükmüş, kötüymüş gibi görünebilir ama o zaman hala ortadirek vardı. Alım gücü bu kadar düşmemiş, bu katlanmamıştı fiyatlar. 2-3 sene önceki ürüne bakıyorum bugün 3-4 katına çıkmış. Yakında ikinci el araba fiyatına oyun bilgisayarı alıcaz herhalde. Düşünün 90larda ortagelirli bir aile, ayda bir-iki kere ailece lüks isim yapmış bir restorana gidip yemeğini yiyip içkisini içebilirdi. Bugün aynı ailenin bütün maaşını vermesi lazım :) Ama tabi önce ortadirek aile bulmanız lazım...

Mükemmel ya tartışmaya açık bile değil (!)

Maalesef dolar yükselince malların fiyatını yükseltiyorlar dolar inince hala aynı oluyor işte bu saçma.
Belediyeler yol yapıyor 2 gün sonra söktürüyor nasıl para kazanacaklarına şaşırmışlar.
Bir de kimse kimseye destek olmuyor. Yani kimse bakanlarımıza desteklemiyor hep beraber el ele verirsek bu işi başarabilir ve üstün refah seviyesine çıkabiliriz. Her zaman düşünürdüm elimde olsa Başkan olurmuyum diye evet olurum çünkü ülkemdeki aynı kanımdan olan insanları refah içinde yaşatmak için kanımı bile veririm(mülteciler hariç) en basiti ise ülkeyi yerli malı kullanmaya teşvik ederim o ne öyle herkes Apple kullanıyor.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı