Hazırladığım B550 VRM Tier List

Herkese merhaba, B550 VRM listesini kullanılan VRM yapısı ve soğutmasına göre başta olmak üzere sıralayamaya çalışacağım.

Öncelikle neredeyse aynı, hatta direkt aynı yapıyı kullanan modeller var.
Ama bu yapıyı kullanıp da soğutma olarak daha başarılı olan modelleri önde tuttuğunu söyleyebilirim.

Listede ITX model koymadım. ITX olanlar B450/B550 ve X570 şeklinde gelecek.

Öncelikle Low, Mid ve Top Tier olacak şekilde üçe ayırırdım.

MSI markasının Low düzeyinde ürünü listede yok çünkü sonradan bu düzeye urun tanıtıldı ve büyük ihtimalle fiyat farkı olmadığı için TR'ye gelmeyecek.
Gelirse eğer listeyi tekrar güncelleyebilirim, sorun yok.

2020-10-05-094418_1366x768_scrot~2.png

Low Tier seviyesine en mantıklı ürün gamı fiyatlardan dolayı ve rakiplerinden bir tık daha iyi olduğu için Gigabyte duruyor.

Mid Tier en çok MSI için yarıyor desek yalan olmaz, ihtiyaca göre birçok farklı model var.

Top Tier ürün olarak en mantıklı ve B550 serisinin en üst ürünü B550 Aorus Master en mantıklı model.

Örneğin 3700X-3900X-3950X içeren bu test size ortalama VRM sıcaklığı farkları hakkında da bilgi verecektir.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eğer eksik bulduğunuz, eklemek istediğiniz ya da şöyle olsa daha iyi olur dediğiniz şeyler varsa alabilirim.

Ek olarak B550 anakartlar için daha çok öneri ve detay komponentler @Sylveon tarafından bu konuda bulunuyor.

B450 VRM Tier List'iniz var mı?
Reddit üzerinde birçok B450/X470 birleşik liste olduğu için yapmamıştım. Aratıp onlara da kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Model bazlı sorarsaniz ya da anlamadığınız nokta olursa yardımcı olmaya çalışırım.

Reddit üzerinde birçok B450/X470 birleşik liste olduğu için yapmamıştım. Aratıp onlara da kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Model bazlı sorarsaniz ya da anlamadığınız nokta olursa yardımcı olmaya çalışırım.
3400G için B450 anakart bakıyorum VRM'leri aşırı yüke sokmayacak ve performansı kısıtlamayacak şekilde. B450M S2H V2 yeter dediler fakat çok da güvenemedim. Anakartın mATX olması zorunlu kasamdan dolayı. Yapmış olsaydınız yararlanabilirdim.

@rezonans uygun fiyatlı bir şekilde işin içinden çıkmak isterseniz iyi bir seçenek.
Daha yüksek fiyatlı ve her markadan alternatif sunabilirim. TUF B450M Pro S, B450M Pro VDH (Max), ASRock B450M Pro 4 ve B450 Aorus M.

Bunlar markaların Micro ATX ve en yüksek anakartları.
B450M PRO-S eski TUF'lara göre daha iyi gibi. PRO-S alabilirim. Wi-Fi desteği olan bir anakart güzel olurdu fakat maalesef aşırı pahalılar.

Aslında B550M Pro VDH Wi-Fi alabilirsin. Birçok MSI B550 modelinde çalışıyor eski islemciler.

TUF B450M Pro S de TUF B550M VRM yapısı var bu arada. Ancak 3400G için biraz fazla değil mi?
4. Nesil'e yükseltme yaparım diye geleceği olan bir anakart almak istiyorum. S2H serisinde hiç gelecek göremiyorum VRM'leri yüzünden.

Geri
Yukarı