PSU Tier List

• Konuyu başlatan RPM
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 41
  • Görüntüleme 22B
5000 TL'ye FSP Hydro PTM 1200W PSU satın alan birisi, size göre kârlı bir alışveriş yapmış mıdır? Daha uygun bir seçenek var mıdır yoksa?

Piyasayı uzun süredir takip etmiyorum. Ancak 5000 TL'ye PSU alacak biri piyasayı didik didik etmiştir diye düşünüyorum.

Kıyası şuna göre yapabilirsiniz:

İlk olarak, 1200W bir PSU'ya gerçekten ihtiyacınız var mıydı? İleride sisteminize yükseltme yapacak mısınız?

İkincisi, daha ucuza veya aynı fiyatta daha iyi bir ürün var mıydı?

Bu 2 sorunun cevabını vererek kârda olup olmadığınızı anlayabilirsiniz.

Son baktığımda ROG Thor 10.000 TL civarındaydı, bence 5000 TL'ye PTM modeli hiç kötü değil. En azından şu piyasada.

Piyasayı uzun süredir takip etmiyorum. Ancak 5000 TL'ye PSU alacak biri piyasayı didik didik etmiştir diye düşünüyorum.

Kıyası şuna göre yapabilirsiniz:

İlk olarak, 1200W bir PSU'ya gerçekten ihtiyacınız var mıydı? İleride sisteminize yükseltme yapacak mısınız?

İkincisi, daha ucuza veya aynı fiyatta daha iyi bir ürün var mıydı?

Bu 2 sorunun cevabını vererek kârda olup olmadığınızı anlayabilirsiniz.

Son baktığımda ROG Thor 10.000 TL civarındaydı, bence 5000 TL'ye ptm modeli hiç kötü değil. En azından şu piyasada.

Gerçek fiyat 4155 TL idi. Yuvarlayarak 5000 TL'yi sordum. Cevaplarınız için teşekkür ederim. DDR5 sistem kurup 20 sene parça değişiklikleriyle bu sistemi kullanmak istiyorum. DDR6 sistemler için 2029'lardan bahsediliyor. İlk üç dört senesi sistem yapılmasa, 2033'leri görüyoruz. 10 sene de bu sistemler desteklense ve idare etse, 2044'leri görüyoruz. Aklımdaki hesap bu ve Phanteks P600S kasa ile söz konusu güç kaynağım hazır. Diğer elemanları PCI-e 5 destekleri çıktığında, RAM'lerin CL değerleri azaldığında toplamak istiyorum.

Geri
Yukarı