HD 3450 bellek hız aşırtma

Semihh35

Hectopat
Daha fazla  
Elimde HD 3450 ekran kartı var. Bellek hız aşırtma yapmak istiyorum. Yavaş yavaş 5'er 5'er arttırarak 500'e kadar gelebilir miyim sizce? Bu arada Max 520 yapabiliyorum yardımcı olabilir misiniz?

Bende de aynı kart mevcut. Bellek hızını 515 MHz'e kadar sorunsuz yapabiliyorum. 520 yaptığımda kart fişi çekiyor. Ama 515'de de çoğu oyunda ekranda beyaz noktalar gidip geliyor. Ben o yüzden 500 MHz'de kullanıyorum.

Bende de aynı kart mevcut. Bellek hızını 515 MHz'e kadar sorunsuz yapabiliyorum. 520 yaptığımda kart fişi çekiyor. Ama 515'de de çoğu oyunda ekranda beyaz noktalar gidip geliyor. Ben o yüzden 500 MHz'de kullanıyorum.

Hocam 500 MHz'ye alınca'da sürücü yanıt vermeyi kesti diye hata alıyorum.
Acaba yavaş yavaş yükseltmek mi gerekiyor.

ben beşer beşer arttırmıştım. 500 ideal görüp bıraktım şuan. Ekran kartınızda fan yoksa sorun yaşarsınız. Bazı HD 3450'lerde küçücük koymasalar daha iyi bir fan var. Bazılarında (benimki de dahil) fan yok. Ben de kasanın arkasındaki egzoz fanını söküp ekran kartının altına koydum. Bu şekilde masaüstünde 78 dereceden 40 50 derecelere indirmeyi başardım.

Ben beşer beşer arttırmıştım. 500 ideal görüp bıraktım şu an. Ekran kartınızda fan yoksa sorun yaşarsınız. Bazı HD 3450'lerde küçücük koymasalar daha iyi bir fan var. Bazılarında (benimki de dahil) fan yok. Ben de kasanın arkasındaki egzoz fanını söküp ekran kartının altına koydum. Bu şekilde masaüstünde 78 dereceden 40 50 derecelere indirmeyi başardım.

Hocam benim yük altında 63 derece boşta 40 derece.

Beşer beşer arttırıp 520 MHz'e ulaştırmaya çalışın bellek hızlarını. Sonra bir oyuna girip 10 dakika falan oyna. Beyazlıklar falan çıkıp rahatsız ediyorsa benim gibi 500 MHz'de kullanırsınız.

Beşer beşer arttırıp 520 MHz'e ulaştırmaya çalışın bellek hızlarını. Sonra bir oyuna girip 10 dakika falan oyna. Beyazlıklar falan çıkıp rahatsız ediyorsa benim gibi 500 MHz'de kullanırsınız.

Şu anda GPU saat hızım 720 bellek hızım ise 445.

Sizin ekran görüntüsü var mı hocam.

Ona göre bende uygulayayim aynısını.

Ekran kartının Windows 10 Driver desteği olmadığı için MSI Afterburner üzerinden arttırdım hızları.
Screenshot_1.png

Yeni konular

Geri
Yukarı