HD 4800 FPS Sorunu

Nairobi

Decapat
En dandik oyuna giriyorum 10 FPS hareket etmıyor. Ne olmuş olabilir?

Sistem özelliklerim:

AMD FX(tm)-8320 Eight-Core Processor
RAM : 8,00 GB
ATI Readon HD 4800 series---1 GB 256 bit

W10 yuklendıgınde dolayı olma ihtimali var mıdır, sizce W7 yuklesem duzelir mi ?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi oyunlarda oluyor ? W7 dönmenize gerek yok. MSI Afterburner programını indirin, o programla buraya CPU, GPU ve RAM kullanım değerlerini ve sıcaklıklarını atın.

Hangi oyunlarda oluyor ? W7 dönmenize gerek yok. MSI Afterburner programını indirin, o programla buraya CPU, GPU ve RAM kullanım değerlerini ve sıcaklıklarını atın.
Öncelikle özür dilerim,kurallara uymadığım için 2 gün uzaklaştırıldım bu nedenle sorunuza cevap veremedim.Dediğiniz programı indirdim yapmaya çalıştım,fotografını atmamı istediginiz değerlerin,fotografını yükleyemiyorum,boyutu fazla olduğu için ama gözlemlediğim kadarıyla oyunu açmadan cpu kullanımı %20 25 ilk oyun açıldığı zaman(knight online) %80 e yükseliyor sonra %50 60 arası kalıyor ama RAM çizgisi hiç hareket etmiyor yükselmiyor hep sabit sanırım oyuna girdiğimde RAM’i kullanmıyor.

Fps drop söz konusuysa sıcaklık değerlerine bakmanızı öneririm, anakartınızın ve ekran kartınızın normal şartlarda ulaşması gereken maksimum sıcaklığı öğrenip ona göre analiz yapın.

Fps drop söz konusuysa sıcaklık değerlerine bakmanızı öneririm, anakartınızın ve ekran kartınızın normal şartlarda ulaşması gereken maksimum sıcaklığı öğrenip ona göre analiz yapın.
Ekran kartım Amd hd serisinden olduğu için aşırı ısınma yapıyor. Bu normal,ayrıca bilgisayar buz gibiyken açıp direk oyunu açıyorum hiçbir değişiklik yok, hala 5 10 fps. Demek istediğim sıcaklıktan oldugunu sanmıyorum çünkü eskiden 200 300 fps alırkende ayni sıcaklık değerindeydi.
Bilgisayarımdan fotoğrafları tekrar cektım değerler bunlar.

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    10,7 KB · Görüntüleme: 67
  • 2.png
    2.png
    10,8 KB · Görüntüleme: 48
  • 3.png
    3.png
    44,4 KB · Görüntüleme: 49
  • 4.png
    4.png
    49,8 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleme:
Bunlar işlemci sıcaklığı ekran kartı sıcaklığına bakın.

Benim HD4770 ekran kartımın Windows 10'a driverı yoktu Windows 7 driverı kurmuştum oyunlarda sorun yoktu. Sadece CSGO'da 10 FPS düşmüştü ben de Windows 7'ye geri döndüm.

Bunlar işlemci sıcaklığı ekran kartı sıcaklığına bakın.

Benim HD4770 ekran kartımın Windows 10'a driverı yoktu Windows 7 driverı kurmuştum oyunlarda sorun yoktu. Sadece CSGO'da 10 FPS düşmüştü ben de Windows 7'ye geri döndüm.
Sanırım son çare w7 kurup denıcem oyuna gırmeden bakıyorum 90 fps alıyor oyuna gırıyorum 5 fps sabit neyse teşekkürler herkese.Sorunumu cozebılecek yok anlasılan, konuyu kapatıyorum.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı