HD 6850 Crysis 2 FPS

• Konuyu başlatan Cihat
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 10
  • Görüntüleme 2B
C

Cihat

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar. Öncelikle sistemimi belirteyim. Sapphire Hd 6850 256 bit ekran kartı. İ5-3330 3.0ghz işlemci. Kingston 1600 Mhz 8 gb ram. Crysis 2 oynarken Fraps programıyla fps ölçtüğümde en fazla 33 oluyor. Genellikle de 30. Acaba artırmak için ne yapmam gerekli? Teşekkürler şimdiden..

Pardon siz Fraps'ı açtığımda düşük alıyorum demişsiniz. Kusura bakmayın.

Ben soruyu oyunun gameplay'ini çekersen FPS düşmesi var anladım.

Crysis 2'yi Directx 11 ile mi oynuyorsun?

Hangi detaylarda 30 FPS alıyorsun? 30 FPS gayet iyi bir değer.

Kardeşim herkes kulaktan dolma bilgiyle 30 fps gayet iyi diyor. Ama oyunda 30 fps ile akıcı oynayamıyorsun. Hele ki fps türü oyunları. En az 50 fps lazım akıcılık için. Kusursuz akıcılık için 60 fps.
Ben crysis 3 ü very high ve msaa lar açıkken 19 ile 30 fps arası oynayabiliyorum. Ama oynanmıyor. O kadar kasıyor ki. Bazı sahnelerde 30 a çıksa bile fark etmiyor. Ama msaa ları kapatınca 50 leri geçiyor. Ve gayet akıcı bir şekilde oynanıyor.

Kardeşim herkes kulaktan dolma bilgiyle 30 fps gayet iyi diyor. Ama oyunda 30 fps ile akıcı oynayamıyorsun. Hele ki fps türü oyunları. En az 50 fps lazım akıcılık için. Kusursuz akıcılık için 60 fps.
Ben crysis 3 ü very high ve msaa lar açıkken 19 ile 30 fps arası oynayabiliyorum. Ama oynanmıyor. O kadar kasıyor ki. Bazı sahnelerde 30 a çıksa bile fark etmiyor. Ama msaa ları kapatınca 50 leri geçiyor. Ve gayet akıcı bir şekilde oynanıyor.

Arladaşım öncelikle insan gözü saniyede 25 kare algılayabilir. 30 kare ise ideal değerdir. Bu değer 40'lara 50'lere çıktığında ise karelerin geçişi saliseler seviyesinde hızlanır ancak. Benim bahsettiğim durum ortalama olarak 30 FPS vermesidir. Yani örneğin 25-35 FPS arasında gidip gelmesidir. Sen ise bir anda 19 FPS'lerden bahsetmeye başladın. Zaten 20-25 FPS'nin altına düştüğünde anlık yavaşlamaları hissedeceksin. Sabit olarak 30 FPS de akıcıdır.

HD 6850 ile Ultra ayarlarda malesef atamıyorsun. Ben şu an 1920x1080 çözünürlük açarsam diğer ayarları orta veya düşüğe almam gerekiyor. Anti-Anistopik-MSAA falan açarsan oldukça düşer FPS. FX11 açarsan da düşer doğal olarak.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı