HD 6850 nasıldır, değiştirmeli miyim?

ewerer1

Kilopat
Daha fazla  
Merhabalar. PC'mi 2012 yılında aldım PC'deki ekran kartım: Sapphire HD 6850.
Acaba bu ekran kartı iş görür mü, yoksa değiştirmem gerekir mi? Yani BF3 falan açıyor da ilerleyen zamanlarda çıkacak olan oyunlar için yeterli mi? Yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şuanda kenarda birikmiş biraz param var. SSD, RAM falan aldım. Biraz daha kaldı da ekran kartı da almak gerekir mi diye konu açtım.

Ne kadar paran olduğuna bağlı ama ben senin yerinde olsam paramın üstüne koyup daha üst bir kart almaya çalışırdım çünkü ekran kartın iyi kötü götürüyor.

Şey bir de şöyle bir şey var benim anakartım PCI-E 2.0 destekliyor. Google'dan aradığımda benim ekran kartımın bir üstü 6870 çıkıyor. 6850 ile arasında ne kadar fark var?

Ben 3 senedir 6870 kullanıyorum, bütün son çıkan oyunları yüksek grafik ayarlarına yakın bir şekilde akıcı oynuyorum, iki ekran kartı arasında çok büyük bir performans farkı yoktur diye düşünüyorum. Bu yüzden ekran kartın bence 1 sene daha gider.

Aynen BF3, BF4, COD: Ghosts olsun bunları ben de yüksek ayarlarda kasmadan, donmadan oynadım da hani elimde para varken alayım mı diye düşündüm.

Biraz daha beklesen bence daha iyi olur. Directx 12 çıktığı zaman onu destekleyen bir kart alırsın.
Paranıda bir köşeye koy, biriksin :)

Hayır HD 6850 günümüz için üst seviye olmasa da yeterli bir karttır. Yakın zamanlarda Nvidia 800 serisinin çıkacağı hakkında bilgiler var. O zamana kadar fazlasıyla götürür ekran kartınız. Hatta zorlayarak 900 serisini bile görebilirsiniz ekran kartınızla. Alacaksanız çıkınca Nvidia 800 serisinden alabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı