HD 6950 Ekran Kartı Sıcaklığı -128 Derece

Bilgisayarcıya göre iş yapmasaydınız keşke 200 TL bandında R7 240 alabilirdiniz.
Hocam 250 Liradan aşağı yok. Benim de nakit sıkıntım olduğu için aldım zaten de. Sorun sadece fanın hızlı dönmesi benim için. Sensörünü ve pedleri değiştirebilecek bir yer önerebilirseniz sevinirim.

Hocam 250 Liradan aşağı yok. Benim de nakit sıkıntım olduğu için aldım zaten de. Sorun sadece fanın hızlı dönmesi benim için. Sensörünü ve pedleri değiştirebilecek bir yer önerebilirseniz sevinirim.
Termal ped dediğin şey işlemcinin üzerine konuyor ama bende HD 6570 var ped kullanmıyorum kullanan insanlar'da verim alamıyor. Sensörün bozuk olduğunu anlaman için pcyi açtığında 120-128 derece arasında sıcaklık mı gösteriyor?

Sensör bozuk. Bozuk olmadan öyle bir sıcaklık göremezsin. Kart muhtemelen tamir görmüş. Evet fanlar sensör bozuk olduğu için içindeki biosa gömülü olan fan hızına göre çalışıyor. Bios yazabilirsen fanları belli bir hıza sabitleyebilirsin. Bu ısınma sorunu açacaktır başına ama sensörün bozuk bir kere, ısınıp ısınmadığını zaten bilmiyorsun. Kartına bios yazmayı araştırmalısın.

Son düzenleme:
Kartı ilk fırsatta iade etmeye bak. Kart tehlikeli sıcaklıklara ulaşırsa sensör arızalı olduğu için kendini korumaya almayacak. Adam yan çizerse sen bana bunu kartı alırken söylemedin de şikayet et gerekli makamlara.
Ek olarak kartın işlem gördüğü bariz belli reballing bile yapılmış olabilir. Kartı iade edip eline geçecek para ile sıfır kart almaya bak 2. El ekran kartı baş ağrıtır.(Düşük bütçeye çok çok eski kartları ancak bulursunuz bu kartların da işlem görme ihtimali dolayısıyla kısa sürede ciddi sorun çıkarma ihtimali fazladır.)

Termal ped dediğin şey işlemcinin üzerine konuyor ama bende HD 6570 var ped kullanmıyorum kullanan insanlar'da verim alamıyor. Sensörün bozuk olduğunu anlaman için pcyi açtığında 120-128 derece arasında sıcaklık mı gösteriyor?
Termal petler belleklerin üzerindeymiş hocam. GPU üzerine yeni macun olduğunu belirttim ya yukarıda.
Başka bir bilgisayarda deneme yap. Anakartından veya RAMlerinden olabilir. - derecede olsa niye fan açsın?
Ya kartı aldığım kişi aile dostumuz :D. İlk sahibi getirdi 4 yıllık kart dedi ama çok hoşuma gitti tasarımı o yüzden aldım. İade etsem geri alır zaten de, ben kullanma taraftarı oldum açıkçası. Şuanda bu kadar güzel bir kart bulabileceğimi zannetmiyorum tasarımı çok hoşuma gitti yani ama dediğiniz gibi iade edebilirim kullanmadan yaptırabilecek bir yer bulamazsam geri vericem zaten.

Termal petler belleklerin üzerindeymiş hocam. GPU üzerine yeni macun olduğunu belirttim ya yukarıda.

Ya kartı aldığım kişi aile dostumuz :D. İlk sahibi getirdi 4 yıllık kart dedi ama çok hoşuma gitti tasarımı o yüzden aldım. İade etsem geri alır zaten de, ben kullanma taraftarı oldum açıkçası. Şuanda bu kadar güzel bir kart bulabileceğimi zannetmiyorum tasarımı çok hoşuma gitti yani ama dediğiniz gibi iade edebilirim kullanmadan yaptırabilecek bir yer bulamazsam geri vericem zaten.
Aile dostu falan deyipde geçme zamanında bana aile dostu biri çok kötü patlatmıştı.

Geri
Yukarı