HD 6950 Ekran Kartı Sıcaklığı -128 Derece

Alpaslan Enes

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
ESNAF (BİLGİSAYAR & GÜVENLİK SİSTEMLERİ)
Arkadaşlar 2. el satıcıdan (bir bilgisayarcıdan) HD 6950 aldım. 2 GB GDDR5 dedi. Fanı bayağı ses çıkartıyor (Tıpkı elektrikli halı yıkama gibi). Fanın ses çıkartmasını azaltayım diye MSI Afterburner indirdim. Fan manuele alıp 10'a dahi çeksem yavaşlamıyor ve resimde attığım gibi saçma sapan bir sıcaklık görünüyor. Sebebi ne olabilir sizce? Karta bir zarar gelir mi? Bir şey yapmam gerekir mi? Fandan gelen ses sorununu nasıl çözebilirim çok hızlı dönüyor?

Dosya Ekleri

• 1.png
    1.png
    283,6 KB · Görüntüleme: 64
  • 2.png
    2.png
    128,8 KB · Görüntüleme: 68
  • 3.png
    3.png
    64,1 KB · Görüntüleme: 66
Son düzenleme:
Arkadaşlar 2. el satıcı bir bilgisayarcıdan HD 6950 aldım. 2 GB GDDR5 dedi. Fanı bayağı ses çıkartıyor (Tıpkı elektrikli halı yıkama gibi). Fanın ses çıkartmasını azaltayım diye MSI Afterburner indirdim. Fan manuele alıp 10'a dahi çeksem yavaşlamıyor ve resimde attığım gibi saçma sapan bir sıcaklık görünüyor. Sebebi ne olabilir sizce? Karta bir zarar gelir mi? Bir şey yapmam gerekir mi? Fandan gelen ses sorununu nasıl çözebilirim çok hızlı dönüyor?
Ekran kartında termal macun olup olmadığına bakabilir misin? Fan sesini de fanı temizleyerek düşürebilirsin temiz ise bir fanla uydurabilirsin

Ekran kartında termal macun olup olmadığına bakabilir misin? Fan sesini de fanı temizleyerek düşürebilirsin temiz ise bir fanla uydurabilirsin
Az önce arayıp uyandırdım. Termal macunu GPU için özel getirttiğini ve yenilediğini söyledi. Termal pedler var onlardan dolayı o şekilde gözüküyor dedi. Termal pedlerin değişmesi gerekiyormuş bu doğru mu ?

Az önce arayıp uyandırdım. Termal macunu GPU için özel getirttiğini ve yenilediğini söyledi. Termal pedler var onlardan dolayı o şekilde gözüküyor dedi. Termal pedlerin değişmesi gerekiyormuş bu doğru mu ?
Evet o pedlerin değişmesi gerekir. Pedleri çıkardığın zaman aniden aşırı ısınma olur. ama performansta bir düşüklük oluyor mu? Belki de yanlış ölçebilir.

Evet o pedlerin değişmesi gerekir. Pedleri çıkardığın zaman aniden aşırı ısınma olur. ama performansta bir düşüklük oluyor mu? Belki de yanlış ölçebilir.
Core 2 Quad - Q8200 ile CS:GO'da 70 FPS alıyorum. Ram 8 GB
Sensor bozuk da olabilir bu yüzden kart o sıcaklığa göre fanı full hızda çalıştırıyordur.
Peki sensör bozuksa abi neden el ile yavaşlatamıyorum?

Core 2 Quad - Q8200 ile CS:GO'da 70 FPS alıyorum. Ram 8 GB

Peki sensör bozuksa abi neden el ile yavaşlatamıyorum?
İşlemciden kaynaklı düşük FPS alıyorsun. Eski ekran kartlarının fanları elle yavaşlamıyor. Benim ekran kartı da elle yavaşlamıyor. Sürekli Turboda

İşlemciden kaynaklı düşük FPS alıyorsun. Eski ekran kartlarının fanları elle yavaşlamıyor. Benim ekran kartı da elle yavaşlamıyor. Sürekli Turboda
Ben Mersin'deyim. Şartlar biraz kötü. Birkaç bilgisayarcı var ve onlar da ekran kartı tamiri yapmıyoruz diyor. Nerde hallettirebilirim bu kartı ben, önerdiğiniz bir yer var mı?

Geri
Yukarı