HD 7870 ekran kartını PC görmüyor

Siontr

Hectopat
Merhaba, bilgisayarım ekran kartını görmüyor. Aygıt yöneticisinde gözükmüyor, gizli aygıtları goster dedıgımde de gozukmuyor. Driver yuklerken ekran kartını görmediği için hata verıyor. BIOS pilini çıkardım taktım olmadı. Tamirciye götürdüm birkaç sorunu vardı anakartın onları yaptı. Tamirci BIOS'u güncelledi olmadı adamdaki MSI ekran kartı çalışıyor bende AMD ekran kartı çalışmıyor. 1 AMD ekran kartı daha denedim o da çalışmadı. Benım ekran kartını başka PC'de denedim çalıştı. Slot bozuk olsa tamircideki ekran kartı çalışmaz. Çözümü bulamadım arkadaşlar yardımcı olursanız sevinirim.
Ekran kartı: HD 7870 2 GB.
Anakart: MSI 760GM-P23 FX.

DDU ile sürücünüzü kaldırıp tekrar WHQL ve tercih edilen sürümü, AMD üzerinden indirip kurun. Ne anlattığınız tam olarak anlaşılmasa da, ekran kartınızın görünmediğini fakat başka bir bilgisayarda göründüğünü anladım diyebilirim. Driver Booster vb. bir program kullanıldıysa sürücülerden kaynaklı olabilir. Ayrıyeten güncelleme kaynaklı da olabilir. Test edin ve sonucu bildirin.

DDU ile sürücünüzü kaldırıp tekrar WHQL ve tercih edilen sürümü, AMD üzerinden indirip kurun. Ne anlattığınız tam olarak anlaşılmasa da, ekran kartınızın görünmediğini fakat başka bir bilgisayarda göründüğünü anladım diyebilirim. Driver Booster vb. bir program kullanıldıysa sürücülerden kaynaklı olabilir. Ayrıyeten güncelleme kaynaklı da olabilir. Test edin ve sonucu bildirin.

DDU harici ekran kartını görmüyor, onboard'ı görüyor.

Güvenli modda başlatmana rağmen mi? Sürücüleri bahsettiğim gibi Drive Booster veya benzeri bir program ile mi yüklemiştin yoksa elle mi?
Driverları elle yüklemiştim, sıkıntısız çalışıyordu bilgisayar.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.JPG
    Ekran Alıntısı.JPG
    123,8 KB · Görüntüleme: 24
Driver Booster'ı kaldırın ve DDU rehberinin adımlarını uygulayın. Düşündüğüm gibi, yanlış sürücü kurarak düzgün çalışanı da bozmuş.
DDU ile sürücünüzü kaldırıp tekrar WHQL ve tercih edilen sürümü, AMD üzerinden indirip kurun.

Geri
Yukarı