HD Videolarda Kasma Sorunu

• Konuyu başlatan arkham
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 18
  • Görüntüleme 17B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

arkham

Kilopat
Makaleler
51
Daha fazla  
Herkese Merhaba. Bu sabah Recep Abi'nin paylaştığı konuda videoyu açtım ne yapıldıysa videoda teker teker yaptım ben de, ama PC'den video, film açınca sol atta o ekran kartının çalıştığına dair yazı çıkmıyor ve az da olsa kasmalar mevcut. Bu soruna çözüm gelirse sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
YouTube gibi sitelerde Full HD videoları kasmadan izlemek için az da olsa güzel bir bilgisayara ihtiyacınız var. Yani çok kötü bir bilgisayar ile izleyemezsiniz.

Ekran kartının son sürücüsünü yükleyin.

Ayrıca işlemci ve ekran kartı modeli nedir?

PC'nin teknik özelliklerini yazar mısın. Özellikle de ekran kartı modelini yaz ve aygıt yöneticisinden yüklü sürücünün tarihini belirt.

twZmq.png

PC'nin teknik özelliklerini yazar mısın. Özellikle de ekran kartı modelini yaz ve aygıt yöneticisinden yüklü sürücünün tarihini belirt.

twZmq.png

Aslında evde laptop mevcut sistemi iyi olan fakat onu daha çok oyun için kullanıyorum ve masaüstü bilgisayarım daha çok elimin altında. Tüm oyun dışı işlerimi oradan yapıyorum ve kasam eski sistemim vs.

İşlemci: P4 3.0 GHz, RAM 2 GB, Ekran kartı Nvidia Geforce 6600. Sürücü tarihi:30.08.2012 Sürücü Sürümü: 6.14.13.623

İstediğiniz gibi yazdım özellikleri. Cevaplarınızı bekliyorum ayrıca diğer sorun da şu ki internette video seyrederken seslerde bozulma ve cızırtılar geliyor son günlerde. Daha önce böyle bir sorun yoktu. Sizce neden bu sorun?

Çalışan programlara bir bak derim. Sistemi yoran bir şeyler vardır mutlaka.

Daha önceden böyle bir problemin var mıydı videolarda ? Sonradan mı oldu ?

Eğer XP kullanıyorsan 10 sene geriye hoş geldin. DXVA desteği yok! Windows 7 ya da Windows 8 kullanacaksın ;) Anla artık, XP çağın gerisinde bir işletim sistemi!

Çalışan programlara bir bak derim. Sistemi yoran bir şeyler vardır mutlaka.

Daha önceden böyle bir problemin var mıydı videolarda ? Sonradan mı oldu ?

Evet son zamanlarda oldu bu sorun daha önce yoktu. Artık videolarda kasmalar ve seste bozukluklar oluyor hem PC'dekiler de hem de internetteki videolarda..

- - - Güncellendi - - -

Ben Recep abi'nin cevabına alıntı yaparak yanıtlamıştım. Neden silindi? Soru sormuştum ona göre hareket edecektim..

Eğer XP kullanıyorsan 10 sene geriye hoş geldin. DXVA desteği yok! Windows 7 ya da Windows 8 kullanacaksın ;) Anla artık, XP çağın gerisinde bir işletim sistemi!

Recep abi hemen alt katımızda amcamların bilgisayarı var. Tabi amcamın oğlu ve kızı kullanıyor.

Bırak Windows 8'e geçmeyi bilgisayara CS 1.6 kurmaya bile izin vermiyor yengem :D Her an bozuldu bozulacak sanıyorlar :D Anlatıyorum dinlemiyorlar.

Kasanın egzoz fanı tozdan görünmüyor ve facebook'a girebilmek için abartısız 10 dakika bilgisayarın kendisine gelmesini bekliyorum :D Forma atmaya kalksam bilgisayarı yakıyorum sanarlar yani.

Recep abi hemen alt katımızda amcamların bilgisayarı var. Tabi amcamın oğlu ve kızı kullanıyor.

Bırak Windows 8'e geçmeyi bilgisayara CS 1.6 kurmaya bile izin vermiyor yengem :D Her an bozuldu bozulacak sanıyorlar :D Anlatıyorum dinlemiyorlar.

Kasanın egzoz fanı tozdan görünmüyor ve facebook'a girebilmek için abartısız 10 dakika bilgisayarın kendisine gelmesini bekliyorum :D Forma atmaya kalksam bilgisayarı yakıyorum sanarlar yani.

Bırak dokunma, bozulursa seni suçlarlar...

Çözüm söyleyecek yardım edecek yok mu? Sistemi yazdım, bu olay yeni mi oldu dediniz onu da cevapladım lütfen yardım edin..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı