HD6570 Performans Sorunu

EnesKolgu06

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar, sistemim yerterli olduğu halde Minecraft oyununu bile Optifine modunu kullanıp en düşük grafiklerle oynayabiliyorum. Ama internette ekran kartım ile ilgili kötü şeyler yok hatta GTA 5 oynayanı bile gördüm fakat ben Far Cry 3'ü bile en düşük grafikler 800x600 çözünürlükte bile 15 10 fps ile oynayabiliyorum. Anakartımla uyuşmadığı için mi, işlemci mi yetersiz kalıyor bilmiyorum. Sistemim şöyle, yardımcı olursanız çok mutlu edersiniz beni.
  • Ekran Kartı : AMD HD Radeon 6570
  • İşemci : AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Proseccor 4600+ 2.40 Ghz
  • Ram(Bellek) : 3 GB RAM
  • Sistem Türü : 32 Bit
  • İşletim Sistemi : Windows 10
  • Optik Sürücü : LG
  • DirectX Sürümü : 11.2
  • BIOS: BIOS Date : 08/10/07 10:04 Ver : 08.00.12
Anakartın ne olduğunu bilmiyorum bulamadım nerede yazdığını. Dxdiag'da da gözükmüyor lazım olursa söyleyin kasanın içinden bakarım ismi yazıyordu üstünde.
Verilen cevaplara şimdiden çok teşekkür ediyorum, hayatımı bitirdi bu bilgisayar bir gün patlatacağım böyle giderse :)
Bu arada benim 512 MB'lıktı sanırsam, bir ekran kartım vardı bundan 4 yıl önce falan o zamanlarda ben o ekran kartıyla GTA 4 oynamıştım ama bu ekran kartıyla oynayamıyorum tam ne olduğunu bilmesem de darboğaz olmuş olabilir mi? Neyse uzattım teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci problem yapıyor zannımca. Ekran kartı sürücülerini güncellemeyi deneyin.
Sürücülerim en güncel sürümdeler ve şöyle birşey aklıma geldi İşlemcinin yanında 64 tabanlı yazıyodu acaba 64 bit windows 7 format attırırsam düzelirmi ? yada işlemci problem yapıyor dediğiniz darboğazmı yada düşükmü

Sürücülerim en güncel sürümdeler ve şöyle birşey aklıma geldi İşlemcinin yanında 64 tabanlı yazıyodu acaba 64 bit windows 7 format attırırsam düzelirmi ? yada işlemci problem yapıyor dediğiniz darboğazmı yada düşükmü
Yok onla ilgisi olduğunu sanmıyorum fakat bu durum bir tür ısınmadan da oluşabilir. İşlemcinizin termal macununu ve soğutmasını kontrol edin. @MF @JaroxJamaica siz bi konuya el atabilir misiniz ?

Son düzenleme:
64 Bit Windows 7 değilde 64 Bit Windows 10'a yükseltmeni tavsiye ederim.
Bugün anlaştım zaten haftasonuna 30 liraya windows 8 64 bit format attırıcam.

Yok onla ilgisi olduğunu sanmıyorum fakat bu durum bir tür ısınmadan da oluşabilir. İşlemcinizin termal macununu ve soğutmasını kontrol edin. @MF @JaroxJamaica siz bi konuya el atabilir misiniz ?
Termal macunu kontrol derken söküp yeniden mi sürdüttüreyim ?

Varmı bu sorunu çözbilecek birisi ?
Lütfen çok acil birazdan format attırmaya gidiceğim sırf bunun için

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı