HD6950 Güç Tüketimi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İmzanı yeni değiştirmissin ne oldu önceki bilgisayarına ? Hiç görmediğim yeni yeni şeyler o nasıl bir ekran kartıdır 1mb. Ram 16mb, Ekran desen filmlerdeki güvenlik kameralarının ekranları gibi, hmm şimdi anladım, nostarji olsun diye yazmıssın çalışıyormu bu sistem ? Acaba 4gb'lik usb takınca harddisk heyecanlanıyormudur.

Nese sen hd6970 alıcağım diyiyorsun. Birde crossfire yapıcam diyiyosun. Üstüne overclock yapıcaksın. Acaba bu bilgisayarda ne açmayı planlıyorsun ? :D

Aynı soruyu kendime bu arkadaşın profilini ne zaman görsem soruyorum. İnan gıptayla bakılacak bir sistemin var.

Burak alkan kardeşim yazmış bak. O ekran kartı en fazla 200 çekiyormuş. 200 x2 = 400 watt en fazla ekran kartı çeker. işlemci en fazla 130 filen çeker. Ettimi 530. Kasa fanları filen desen. Diğer donanımlarla 600-650 bulur. Tabi bu en fazla watt ile değerlendirdiğimiz için. 650 watt yeter ama 700 alırsan daha iyi olur. Her ihtimale karşı.

İmzanı yeni değiştirmissin ne oldu önceki bilgisayarına ? Hiç görmediğim yeni yeni şeyler o nasıl bir ekran kartıdır 1mb. Ram 16mb, Ekran desen filmlerdeki güvenlik kameralarının ekranları gibi, hmm şimdi anladım, nostarji olsun diye yazmıssın çalışıyormu bu sistem ? Acaba 4gb'lik usb takınca harddisk heyecanlanıyormudur.

Nese sen hd6970 alıcağım diyiyorsun. Birde crossfire yapıcam diyiyosun. Üstüne overclock yapıcaksın. Acaba bu bilgisayarda ne açmayı planlıyorsun ? :D

Diyorumya psikolojik baskılar sonucu bu makineye dönüş yaptım :p Burak beye soralım imzamdaki sistemi, güzelmi değilmi bence canavar :)

Aynı soruyu kendime bu arkadaşın profilini ne zaman görsem soruyorum. İnan gıptayla bakılacak bir sistemin var.

Teşekkür ediyorum kardeş siz bana bakmayın benimkisi hastalık oldu, birazda ondan. 97 yılından beri bu işlere ilgim var, şu sıralar dışa vurum oluyor işte.Daha iyisi sizlere olsun inş.

130 Watt, işlemcinin TDP'si. Yani o kadar asla çekmez... 650 Watt yeter de artar bile...
Yani rahatlıkla 6950 crossfire yapabilirsin diyorsunuz. Peki bir tanesini 6970 yapsam bios olayı ile diğerinide direkt 6970 alsam olur mu, stabil çalışma konusunda ?
Birde güç kaynağı yetersiz gelme durumunda ne gibi sıkıntılar çıkacaktır ?

Yani rahatlıkla 6950 crossfire yapabilirsin diyorsunuz. Peki bir tanesini 6970 yapsam bios olayı ile diğerinide direkt 6970 alsam olur mu, stabil çalışma konusunda ?
Birde güç kaynağı yetersiz gelme durumunda ne gibi sıkıntılar çıkacaktır ?

HD6950 yi hd6970'e yükseltirsen overclock'da çalışmayabilir. Çalışmassa da geri alırsın, 6950 ile 6970'i kullanırsın. Güç kaynağın yetmesse önceki yazımda dediğim gibi senin güç kaynağının korumaları var (dağa önceki imzanda bakmıştım), dayanamassa pc'ye gücü keser tak diye kapanır ama sorun olmaz, yani bozulmaz.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı