RX570 Fazla güç tüketimi

@Denis25 Bir yerden 1300TL kadar bir para gelecek. Elimde tutabildiğim kadar tutacağım kartı. 1 ay kadar bir iade sürem var. Onu sonuna kadar kullanıcam. Yoksa görüntü alamam...

Amazon.com.tr'den aldım. İki aylık RX580'i iade etmiştim. İade konusunda 1 ay garanti iade. Onun dışında da iade imkanı sunuyorlar. O yandan bir sorun yok yani.

@Denis25 Yanlış hatırlamıyorsam sürekli bu şekildeydi. @Emir M. Bugün montajı 2 kere yaptım. Yani o tarz bir şey olduğunu sanmıyorum. CS:GO'da tam yükte bu kadar güç tüketen kart neden masaüstünde de aşağı yukarı aynı gücü tüketiyor kavrayamadım.
Attığım görsellerin hepsi hiçbir uygulama açık değilken alındı.

@Recep Baltaş

Kimsenin fikri yok mu bu konuda?
Burda saçma olan şey Memory ler neden 1.850 de çalışıyor boşta.

@Emir M. Overclock ile 1850 yaptım ama doğru söyledin. Acaba tam yükte mi çalışıyor kart sürekli. Gaming BIOS açık şuan. Compute BIOS'ta var. Switch'i compute BIOS'a mı getirsem.

@Emir M. Hala aynı değişen bir şey olmadı. Ben gerçekten böyle bir sorunla karşılaşanı görmedim forumda. Garip, çözüm bilen de yok.
Temiz Windows kurulumu bir şeye yarar mı acaba? 5 gün kadar önce kurdum. Kart geldiği zaman. İşe yarayacağını da düşünmüyorum. Kartta problem varsa ne gibi bir problem var. Onu da anlamadım.

@Emir M. Hala aynı değişen bir şey olmadı. Ben gerçekten böyle bir sorunla karşılaşanı görmedim forumda. Garip, çözüm bilen de yok.
Temiz Windows kurulumu bir şeye yarar mı acaba? 5 gün kadar önce kurdum. Kart geldiği zaman. İşe yarayacağını da düşünmüyorum. Kartta problem varsa ne gibi bir problem var. Onu da anlamadım.
Kartta o.c işlemi yok değil mi? Yazılımsal bir sorun gibi durmuyor. Kartın kendisinde sorun var güç beslemesi kısmında.

@Emir M. Fabrika çıkışlı O.C . Yazılımsal olduğunu bende düşünmüyorum. Kartı iade edicem %90. Fakat buna sebep olan şey gerçekten güç beslemesi sorunu mu? Emin misin?
%100 emin değilim ama o taraflarda bir şey var gibi. Boş yere bu kadar güç çekmesi imkansız.
Edit: Az önce gelen Radeon güncellemesini yükledim ve benim kartta kafayı yedi. Ara ara frekans düşürüyor ve 1200 RPM i geçmeyen fan şuanda 1500 RPM lerde dönüyor ve 110 watt güç tüketirken 135 lere felan geliyor, saçma. Birde Zero RPM devreye girmiyor hiçbir şekilde.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı