Çözüldü HDD alırken neye dikkat edilmeli gerekir?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

a short engineer

Centipat
Daha fazla  
Benim emektar HDD hakkın rahmetine kavuştu yeni bir HDD alacağım fakat nelere dikkat etmem gerektiğini bilmiyorum.

Ve SATA 2 anakarta SATA 3 HDD takarsam ne olur?

Bir de güvenilir bir yerden HDD önerir misiniz?
Max 1-2 bin fiyatında olursa sevinirim.

RAM 4x2 8 GB.

Anakart intelh55.

İşlemci Intel i5 3.33GHz 660.

Ekran kartı NVIDIA GTX 750 GDDR5.

Yazım hatalarını otomatik bir şekilde düzeltemiyorum yazım hatası yaptıysam affedin.

HDD zorunlu mu? HDD kesinlikle önermiyorum. Kendim hem HDD hem SSD kullanıyorum 2 sinde de oyunlar mevcut. HDD deki oyunları açmaya çalışmak bildiğin eziyet. SSD ile 1 dakikada girebileceğin oyuna HDD ile 5 dakikaya anca girebiliyorum.

HDD almamaya dikkat etmelisiniz. 🙂

Peki nasıl HDD'yi nasıl adamakıllı kullanırım.
Yeni alacağımı uzun ömürlü kullanmak isterim.

SATA 2 anakarta SATA 3 HDD olur mu?

HDD zorunlu mu? HDD kesinlikle önermiyorum. Kendim hem HDD hem SSD kullanıyorum 2'sinde de oyunlar mevcut. HDD'deki oyunları açmaya çalışmak bildiğin eziyet. SSD ile 1 dakikada girebileceğin oyuna HDD ile 5 dakikaya anca girebiliyorum.

Hocam SSD pahalı ve az depolama imkanı veriyor benim bakiyem biraz dar olduğu için HDD bakmaya çalışıyorum.

Peki nasıl HDD'yi nasıl adamakıllı kullanırım.
Yeni alacağımı uzun ömürlü kullanmak isterim.

SATA 2 anakarta SATA 3 HDD olur mu?

Hocam SSD pahalı ve az depolama imkanı veriyor benim bakiyem biraz dar olduğu için HDD bakmaya çalışıyorum.
İlk öncelikle, Yedek disk olarak istiyorsun sandım, ama kesinlikle sistem diski olarak HDD alma. Onun yerine Sistemin eski olsa dahi SSD almanı tavsiye ederiz. SATA 2 olması diskini yavaş çalıştırır (En yüksek 300 MB/s) ancak SSD'nin asıl hızlı olmasının sebebi IOPS değerleridir. O yüzden kesinlikle bütçen müsaitse SSD almaya çalış.

Geri
Yukarı