Çözüldü HDD artık alınmaz mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Çoğunluktan farklı olarak, o depolama olarak kullandığımız ve üstünden 3-4 farklı bilgisayar geçen en az 10 yıllık HDD'ler çok çok aşırı kolay müsaitler bozulmaya bence. Tecrübe ediyorum çünkü, her geçen gün HDD bozuyorum.
Bu devirde ideal disk düzeni şöyle olmalı bence, M.2 + SATA SSD. Kendi aralarında RAID'lenebilirler de tabii. Orası ihtiyaca bağlı. Sıkıldım artık ben mekanik parçadan. Elimde olsa fanları söküp atacağım.
Peki, sistemi ve oyunları SSD'ye kurup diğer şeyleri HDD'ye kurunca sistem ve oyunlar SSD'nin hızına diğer şeyler HDD'nin hızına göre mi çalışıcak ?
Aynen öyle.
Peki, sistemi ve oyunları SSD'ye kurup diğer şeyleri HDD'ye kurunca sistem ve oyunlar SSD'nin hızına diğer şeyler HDD'nin hızına göre mi çalışacak?
Aynen öyle.
SSD ve HDD'nizin kapasitesi ne kadar?
SSD 500 GB, HDD 1 TB.
Bir sorum daha var bu HDD'lerde cache hız mı oluyor, yani ben 256 MB cache bir HDD'de film açarsam 64 MB cache HDD'ye göre daha hızlı açılacak öyle mi?
Bu konu hakkında yeterli bilgim yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı