HDD, Caddy'e takıldığında ses çıkarır mı?

Ryhmi

Hectopat
HDD'den rahatsız edici bir cızırtı sesi geldiği ve bilgisayar yavaş çalıştığı için yakında SSD almayı düşünüyorum ve bu SSD'yi hard diskin bulunduğu yere takacağım. Fakat hard disk 750GB gibi büyük bir depolama alanına sahip olduğu için hard diski de Caddy'e takmak istiyorum. Demek istediğim HDD'i Caddy'e taktığımda da aynı şekilde ses gelir mi?

Ayrıca HDD'de fotoğraftaki gibi bazı sorunlar var.

Gelen sesin videosu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videodan bi' yerden "çık çık çık" gibisinden ses geliyor, o bilgisayardan gelmiyor dışardan bir yerden geliyor haberiniz olsun.

Dosya Ekleri

• hdd.png
    hdd.png
    72,4 KB · Görüntüleme: 37
HDD'den rahatsız edici bir cızırtı sesi geldiği ve bilgisayar yavaş çalıştığı için yakında SSD almayı düşünüyorum ve bu SSD'yi hard diskin bulunduğu yere takacağım. Fakat hard disk 750GB gibi büyük bir depolama alanına sahip olduğu için hard diski de Caddy'e takmak istiyorum. Demek istediğim HDD'i Caddy'e taktığımda da aynı şekilde ses gelir mi?

Ayrıca HDD'de fotoğraftaki gibi bazı sorunlar var.

Gelen sesin videosu:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Videodan bi' yerden "çık çık çık" gibisinden ses geliyor, o bilgisayardan gelmiyor dışardan bir yerden geliyor haberiniz olsun.
Hocam o ses fandan geliyor olmasın?

Bi kopyalama işlemi yaparken bir anda ses durdu, o sırada kopyalama işlemi de durdu. Ardından ses devam etti, kopyalama da aynı şekilde. Yani büyük ihtimal HDD'den geliyordur.
O zaman dediğiniz gibi HDD'den geliyor. Ben de HDD Caddy kullanıyorum hocam ve Windows'u SSD'ye kurduğumda sesler azaldı.

Yeni konular

Geri
Yukarı