HDD Caddy'e takılan HDD aşırı yavaş

gurkanyal

Kilopat
Selamlar. HDD Caddy'e 7200RPM harddisk'i taktım. Cihazın ana portunda ise SSD var. Bu caddy SATA2 arabirimi ile çalışıyor.

Sata 2 300MB okuma yapabilmesi gerekiyorken benim harddisk'im sadece 18MB okuma yapabiliyor! Çok korkunç bir rakam. Oyunların yükleme süreleri çok fazla süre almaya başladı. Yardımınıza ihtiyacım var. Teşekkürler. Değerlerim aşağıda görüldüğü gibidir.

31-January-2019_05-04.png

31-January-2019_05-16.png

Yazma değerleri.

31-January-2019_05-21.png

Birde böyle kablo hatası veriyor. Acaba HDD Caddy'mi bozuk ?

94 Kere harddisk'e ulaşmakta sıkıntı çekmiş.

Son düzenleme:
Hocam 1 adet Harddisk takılabilen dizüstü bilgisayarlarda optik okuyucu (cd okuyucu) sökerek onun yerine 2. harddisk takılıyor. Bu aparatın adı da HDD Caddy
Capture.PNG

Sorunu çözdüm. HDD'yi ana slota SSD'yi de Caddy'e taktım bu sayede hepsi güzel çalışıyor.

Son düzenleme:
Performanstan ödün vermişsin. Sata 3.0 destekleyen Caddy alsan daha iyi, 3 dolara alınabilir.

Hocam farkettim ki Caddy SATA 3 imiş. Ama Lenovo sanırım kilitlediği için oraya HDD koyduğumda 18MB okuma hızı aldım şimdi ise hem SSD'den ödün vermedim hem de harddiskimden. Şanslıyım ki CD Sata portu Sata 3 imiş.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı