HDD Enclosure ile SSD taşınabilir HDD gibi kullanılabilir mi?

kartalahmetbugra

Hectopat
Çinden aldığım HDD Enclosure ile SSD'yi taşınabilir HDD gibi kullanabilir miyim?

WhatsApp Image 2020-01-30 at 23.33.48.jpeg

WhatsApp Image 2020-01-30 at 23.40.28.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
2.5 inçlik sata bir harddisk için bağlantı var sanırım, eğer bağlayacağınız ssd 2.5 inç sata bir disk ise evet bağlarsınız ama gördüğüm kadarıyla mini usb kullanıyor ve mini usb 2.0 bu durumda ssdnin aktarma hızı 35 mb/s lerde kalacaktır. İyisi mi ssdyi ziyan etmemek için usb 3.0 olan bir hdd case alın.

2.5 inçlik sata bir harddisk için bağlantı var sanırım, eğer bağlayacağınız ssd 2.5 inç sata bir disk ise evet bağlarsınız ama gördüğüm kadarıyla mini usb kullanıyor ve mini usb 2.0 bu durumda ssdnin aktarma hızı 35 mb/s lerde kalacaktır. İyisi mi ssdyi ziyan etmemek için usb 3.0 olan bir hdd case alın.
Hocam ben denemek icin takmistim bilgisayara bilgisayar görmedi harddiski neden olabilir sizce

Hocam ben denemek icin takmistim bilgisayara bilgisayar görmedi harddiski neden olabilir sizce
Birden fazla sebep olabilir, birincisi bağladığınız disk. ham halde ya da harf atanmamış olabilir. Diski bağladığınızda bilgisayara sağ tıklayıp yönet'e tıklayıp disk yönetiminden bağladığınız diskin görünüp görünmediğine bir bakın. Orada görünüyorsa ve dosya sistemi varsa harf atayıp deneyebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı