Çözüldü HDD Fiziksel Zarar Olduğunu Nasıl Öğrenirim?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

DobermanLover

Decapat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese iyi günler diliyorum. Daha önce bir konuda HDD'den tık sesi geldiğini ve bazı USB girişlerinde çalışmadığını söylemiştim ve forumdaki arkadaşların yardımıyla güç yetersizliği olduğunu anlamıştım. Merak ettiğim bir konu var. HDD'nin içerisinde önemli belgelerim var ve risk altında olup olmadığını net bir şekilde öğrenmek istiyorum. HDTune programıyla yapacağım uzun tarama sonucunda bad sector çıkmaması, bu tık sesinin güç eksikliğinden veya bilgisayardaki herhangi bir hatadan kaynaklı olduğunu net bir şekilde gösterir mi? Yani HDD'de hiçbir sorun olmadığı kanısına net bir şekilde nasıl varabilirim? Şimdiden teşekkür ediyorum.
@Recep Baltaş bu konu ile ilgili yardımınız benim için çok değerli.

Çözüm
Bozuk sektör yoksa ve "Health" sekmesinde "Health status" bölümünde "OK" yazıyorsa sorun yok demektir.
Herkese iyi günler diliyorum. Daha önce bir konuda HDD'den tık sesi geldiğini ve bazı USB girişlerinde çalışmadığını söylemiştim ve forumdaki arkadaşların yardımıyla güç yetersizliği olduğunu anlamıştım. Merak ettiğim bir konu var. HDD'nin içerisinde önemli belgelerim var ve risk altında olup olmadığını net bir şekilde öğrenmek istiyorum. HDTune programıyla yapacağım uzun tarama sonucunda bad sector çıkmaması, bu tık sesinin güç eksikliğinden veya bilgisayardaki herhangi bir hatadan kaynaklı olduğunu net bir şekilde gösterir mi? Yani HDD'de hiçbir sorun olmadığı kanısına net bir şekilde nasıl varabilirim? Şimdiden teşekkür ediyorum.
@Recep Baltaş bu konu ile ilgili yardımınız benim için çok değerli.
Quick scan özelliği kapalı mı taradın?

Henüz taramadım quick scan özelliğini kapatarak tarama yaptığımda bad sector'ün hiç olmaması HDD'de hiçbir sorun olmadığı anlamına mı geliyor? Eğer öyleyse o şekilde yapacağım.

Her şeyin %100 garantisini veremeyiz ama ciddi bir sorun olmadığını söyleyebiliriz.
En azından tık sesinin USB güç yetersizliğiyle alakalı olduğundan emin olabilir miyim? USB'ye taktığımda tık tık diye ses geliyor çalışmıyorken ön USB'de sorunsuz çalışıyor.

Olabilir. Bende de harici HDD'yi tam oturtamadığım zaman tık sesleri geliyor.
İlginiz için teşekkür ederim.
Bir de healt status kısmında tamamının "ok" olmasından bahsediyosunuz değil mi? Çünkü healt status diye ayrı bir satır bulamadım healt kısmında.

Yeni konular

Geri
Yukarı