HDD FPS düşürür mü?

HDD'de GTA manyak gibi droplanırken SSD'lerim ile hiç sorun yaşamadım.

Bu sorunu HDD'ye indirgememe sebebim SU630 diye bir gerçeğin olması. Öyle bir SSD düşün ki oyunu HDD'ye alınca performansı iyileşsin. Google bile "SU630 drop, takılma" sonuçlarıyla dolu.

1 TB WD HDD alacağım. Yer lazım o yüzden. SSD de ki bir oyunu HDD'ye geçirsem FPS düşmesi olmuyor değil mi ya da kasıyor gibi hissetmiyor değil mi? Sadece yüklenmelerde falan yavaş oluyor onu biliyorum ama birkaç sitede oyunlarda FPS düşürür diye gördüm de aklıma takıldı. Sorayım dedim.

Hocam sanırım sadece HDD kullanınca drop oluyor 230 Mbps okuma 120 Mbps yazma hızlı hard diskimde GTA 5'i SSD'ye yüklemişim gibi oynuyorum. Drop olayları windowsda HDD oyunda hard diskteyken oluyor yanlış bilgi olabilir ama benim deneyimlerim bunlar.

Bir SSD ile HDD arasında gözle görülür en büyük fark yüklenme süreleri ve drop ihtimalleri olur.

Eski bir HDD veya kalitesiz/sorunlu bir SSD anlık düşüşlere yol açabilir bu artık FPS düşüşünden ziyade oyun deneyiminin kötüleşmesi demektir.

WD 1 TB HDD alacağım. Mesela GTA 5 ya da Forza 4 yüklesem drop sıkıntısı olur mu?

Yeni konular

Geri
Yukarı