HDD için %59 sağlık oranı düşük mü?

Bilgisayara takılı ise açılma hızını düşürmeye başlar. Bad sector çoğalınca sistem hiç açılmadığı da olur.

HDD'yi 6 senedir kullanıyorum sağlığı %100 deydi 3 gün önce PC dondu kapat aç yaptım yine dondu donduğu içinde düğmeden kapatmak zorunda kaldım 5-10 kere PC'yi sıfırladım onarma kısmından düzeldi HDD sentinel i yükledim baktığımda %59 olmuştu sağlık durumu.

HDD'yi 6 senedir kullanıyorum sağlığı %100 deydi 3 gün önce PC dondu kapat aç yaptım yine dondu donduğu içinde düğmeden kapatmak zorunda kaldım 5-10 kere PC'yi sıfırladım onarma kısmından düzeldi HDD sentinel i yükledim baktığımda %59 olmuştu sağlık durumu.
Sanırım sistemi birçok kez aç kapa yapıp sıfırlamayı denediğiniz için bu zayıf sektörler oluştu. Bunlardan dolayı oluştuysa diske Low Level Format atarsanız bunların sayısı sıfırlanacaktır ve Reallocated Sector Count parametresi artmayacaktır.

Sanırım sistemi birçok kez aç kapa yapıp sıfırlamayı denediğiniz için bu zayıf sektörler oluştu. Bunlardan dolayı oluştuysa diske Low Level format atarsanız bunların sayısı sıfırlanacaktır ve reallocated sector count parametresi artmayacaktır.

Tamam. Teşekkür ederim.

Harddisk santinel programında benım cıkan sonuclar %20 diyor disk boştur oyunlarım baska diske kurulu oyunlarda kasma sorunu yaşatırmı bu disk yada sistemime ne gibi sorunlar yaşatabilir.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    70,2 KB · Görüntüleme: 37

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı