HDD için Windows 10 mu Windows 11 mi?

HDD'nizin markası ve modeli nedir?
Sonuçta yine Windows 11 önereceğim ama yine de sormak istedim. Bayağı kurduğum sistemler var Windows 11'i HDD'li PC'lere.
1647540559622.png

TOSHIBA dt01aca050 hocam.

Hocam sisteminiz güzel ama HDD'ye Windows 10 gitmez 11'i bilmiyorum. Çünkü HDD ile Windows 10 çok sıkıntılı bilgisayarın açılmasını vs bayağı beklerdim SSD'ye geçince rahatladım size tavsiyem en azından 120 GB'lık SSD modellerinden birini alıp Windows 10u ona kurmanız. Ya da idareten SSD alıncaya kadar Windows 10 kurup bol sabırlar dilerim.

Windows 11 kurun hocam ben o HDD'den bir tık düşük özellikli HDD'ye kurdum.
Benim kurduğum HDD:
Samsung HD502HJ 500 GB, 7200RPM ve 16 MB önbellek.
Hocam an itibariyle Windows 11 kurdum. Şu an güncelleştirmeleri ve driverleri yüklediği için haliyle kasmalar var. 2 saate net bir tablo çıkacaktır ortaya. Buraya yazacağım.
Windows 11 Home kurdum. Deneyimlerimi sizlere paylaşayım. Açılış olarak biraz yavaşladı sistem. Windows 10'da ilk açılış biraz daha hızlıydı. Oyun performansında bir değişiklik sezmedim ancak bunu söylemek henüz erken. Kullanım esnasında ise çok ufak bir farkla Windows 11 daha akıcı. Sekmeler arası gezinti, alt + tab vs. biraz daha iyi Windows 11. Bir de gözüme çarpan diğer konu, Windows 11 2 GB kadar daha az yer kaplıyor. Düşük kapasite depolama aracınız varsa bu da biraz etken olabilir tercih açısından.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı