HDD ile PC nasıl 5 saniyede açılır?

Kesinlikle. Sistem çok iyi olmasına rağmen başlangıç programlarından biri açılış hızını çöp edebilir ancak önemli olan sonrasında nasıl performans gösterdiği.
Ben açılış programlarından antivirüs hariç hepsini kapatıyorum mesela.

Benim laptop da 7200 RPM 320 GB harddisk var. İçinde geçen yaz kurduğum Windows 8.1 var. Bende şaşıyorum ama açılması 10 saniyeyi geçmiyor.

Tabikide öyle canım, fakat insanlar artık abartmaya başladı. Farklı forumlarda 1-2 saniyede nasıl açarım gibi sorular dolaşmaya başladı bile.

Video at da inanalım o zaman? 50000 RPM HDD gelmiş galiba :p
SSD aldınız diye açmaz demeye devam edin indirme yapıyorum bitince video atarım.

Eğer 50000 RPM HDD gelmediyse imkansızdır :D SSD kullanıyorum DC, Steam gibi uygulamalar başlangıçta açılırken 6 saniyede geliyor masaüstüm.
Dün arkadaşımla konuşurken dedi ki benim bilgisayarımda SSD yokken bilgisayar 5 saniyede açılıyordu dedi. Bunun gerçeklik olasılığı nedir? Öğrenmek istiyorum.
Aslında imkanı var bir örneği benim.
Bilgisayarımsa Steam, Epic hatta Java bile yok.
Temp ve appdata klasörlerim düzenli olarak temizleniyor.
Disk temizleyiciyi kullanıyorum.
Sadece gerekli programlar kurulu ve otomatik başlangıç ve program güncellemeleri kapalı.
SSD ise yok WD Blue harddisk var.
Sistem Windows 8.1.
Allah nazar değdirmesin :D.
Hızlı başlatma falan da açık.
İşlemcim I7 3770, RAM 8GB.
Yani demem o ki düzgün bakarsanız içinde I3 2. Nesil mobil bir işlemci, 4GB da RAM bulunan akıllı tahta Win 10 ile 15 saniyede açılıyorsa adam gibi bakım yapılarak siz de o sürede açabilirsiniz.
Önemli olan bakım.

SSD aldınız diye açmaz demeye devam edin indirme yapıyorum bitince video atarım.

Bekliyorum en kısa sürede, Bilgisayarımdan HDD'yi de gösterirseniz gayet memnun kalırım. HDD modeli de söylerseniz iyi olur 1 tane de ben alayım bari SSD'yi satıp.

Geri
Yukarı