HDD kasaya nasıl sabitlenir?

Tibet Ulubey

Kilopat
Makaleler
24
Yer
İstanbul
Kasanın sabitleme aparatı yok. (veya ben bilmiyorum.) Sabit olmayan bir şekilde kasanın bu bölgesinde duruyor:

1678203468969.png

Not: Bölme buna benzemiyor. Sadece 2 kat var. Vida için bir yer bulunmamakta.
Ben bu HDD'yi nasıl sabitlerim?

Gördüğüm kadarıyla buradaki HDD/SSD bölgesi yok.

1678203558152.png

Dosya Ekleri

• 1678203547058.png
    1678203547058.png
    225,6 KB · Görüntüleme: 21
Öncelikle alt kısımda işaretlediğiniz yere HDD'ler kızaklama yöntemiyle yerleştiriliyor. Vİdalama değil geçirme yöntemiyle. Diğer üst kısımda işaretlediğiniz alan da 2.5" hdd veya ssd'leri yine geçirmeli olarak takabileceğiniz alanlar. Bunun için de kasanızda vida değil de belki plastik veya silikon aparatlar bulabilrisiniz.

Eğer ssd ise kasanın boş bir yerine bile salsanız olur. Eğer HDD ise kızaklar genelde hem 3.5" hem de 2.5" için destek verirler. Kızakların alt tablasına vidalanır 2.5" olanlar. 3.5" olanlara da yanlardan kızak aparatı vidalanır. Elimde olsa kasan hemen çözerdim ama şimdi fotolardan bakarak bu kadar fikir yürütebiliyorum.

Eğer SSD ise kasanın boş bir yerine bile salsanız olur. Eğer HDD ise kızaklar genelde hem 3.5" hem de 2.5" için destek verirler. Kızakların alt tablasına vidalanır 2.5" olanlar. 3.5" olanlara da yanlardan kızak aparatı vidalanır. Elimde olsa kasan hemen çözerdim ama şimdi fotolardan bakarak bu kadar fikir yürütebiliyorum.
Dilerseniz kasayı açıp fotoğraf gönderebilirim. O sol alt bölgede mekanik olmadığı için bir adet SSD yatıyor zaten :D

@KafadanKontak, RGB Led kısmını farklı bir yere koyup HDD'yi oraya sabitlemem daha uygun olur mu?

Evet daha uygun olabilir ama işlemci sıcaklığı az da olsa oraya vuracaktır. Bir şekilde sol alt kısma konumlandırmayı deneyin.

Evet daha uygun olabilir ama işlemci sıcaklığı az da olsa oraya vuracaktır. Bir şekilde sol alt kısma konumlandırmayı deneyin.
HDD maksimum 25 dereceleri görüyor. CPU'nun fazla bir etki yapacağını düşünmüyorum. Sol altta bağlayabileceğim bir yer yok malessef. Bant ile yapabilirim ancak ne kadar sağlıklı olur bir bilgim yok.

@KafadanKontak Müsait iseniz kasanın arka tarafının fotoğrafını çekebilirim. Daha net yorum yapmanız için.

HDD maksimum 25 dereceleri görüyor. CPU'nun fazla bir etki yapacağını düşünmüyorum. Sol altta bağlayabileceğim bir yer yok malessef. Bant ile yapabilirim ancak ne kadar sağlıklı olur bir bilgim yok.

@KafadanKontak Müsait iseniz kasanın arka tarafının fotoğrafını çekebilirim. Daha net yorum yapmanız için.
Fotoğraf yararlı olabilir tabii ki. Özellikle HDD kısımlarını net görünür bir şekilde çeker misiniz? Bir de kasanızın yanında gelen vidalara da bakmak gerek ya da diğer aparatlara.

Fotoğraf yararlı olabilir tabii ki. Özellikle HDD kısımlarını net görünür bir şekilde çeker misiniz? Bir de kasanızın yanında gelen vidalara da bakmak gerek ya da diğer aparatlara.
Peki. Kasayı indiriyorum. Beklemenizi rica edeceğim.

IMG_20230307_190938.jpg

Siz burayı incelerken bende sol alt kısımda bir bölge var mı diye bakacağım.@KafadanKontak

@KafadanKontak

Son düzenleme:
Seni en iyi CPU'nun arka kısmına montelemek kurtarır. O iki hdd takılan plaka var ya. Onu kasaya montelemeden önce hdd'ni o metal plakaya önceden sabitle. Kesin vida çıkmalı kasanın kutusundan falan. Sonra da hdd'ni taktığın o plakayı kasa arkasına vidalarsın. Sonra da bağlantılarını yaparsın oldu bitti.

Yeni konular

Geri
Yukarı