HDD kaynaklı anlık FPS düşüşleri

Sistemim.
GTX 1660 Super.
Ryzen 5 3600X.
16 GB DDR4 RAM 3600 MHz.
Güç kaynağı 750 Watt 80 Plus Bronze Cooler Master.

Bu sistemde şu an sıkıntı yaşadığım ve bir türlü düzelmeyen oyunlar var. Star Wars Jedi: Fallen order gibi hani sistem gayet yeterli aslında, işlemci iyi ekran kartına göre falan ama anlık FPS dropları yaşıyorum. Harddisk yüzünden olabileceğini düşünüyorum ama işin enteresan tarafı aynı zamanlarda çıkan Division 2'de böyle bir sorun yok, FPS hep sabit. Sorunu genelde EA'in oyunlarında yaşıyorum, sizce neden olabilir? SSD alırsam sorun çözülür mü kesin? Harddisk kullanımına arada baktığımda 100 oluyor ama sürekli 100 değil, anlayamadım cidden. Kesinlikle SSD almam gerekiyorsa gidip alacağım cidden o kadar sistem var, hala sorun yaşıyorum cidden sinir bozucu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemim.
GTX 1660 Super.
Ryzen 5 3600X.
16 GB DDR4 RAM 3600 MHz.

Bu sistemde şu an sıkıntı yaşadığım ve bir türlü düzelmeyen oyunlar var. Star Wars Jedi: Fallen order gibi hani sistem gayet yeterli aslında, işlemci iyi ekran kartına göre falan ama anlık FPS dropları yaşıyorum. Harddisk yüzünden olabileceğini düşünüyorum ama işin enteresan tarafı aynı zamanlarda çıkan Division 2'de böyle bir sorun yok, FPS hep sabit. Sorunu genelde EA'in oyunlarında yaşıyorum, sizce neden olabilir? SSD alırsam sorun çözülür mü kesin? Harddisk kullanımına arada baktığımda 100 oluyor ama sürekli 100 değil, anlayamadım cidden. Kesinlikle SSD almam gerekiyorsa gidip alacağım cidden o kadar sistem var, hala sorun yaşıyorum cidden sinir bozucu.
HDD modeliniz nedir?

Olabilir ama daha çok optimizasyon sorunu olduğunu düşünüyorum. SSD konusunda sistem HDD'ye kuruluysa ÇOK fark eder, ama bu sorununuza pek etkili olacağını sanmam.

Sistemim.
GTX 1660 Super.
Ryzen 5 3600X.
16 GB DDR4 RAM 3600 MHz.

Bu sistemde şu an sıkıntı yaşadığım ve bir türlü düzelmeyen oyunlar var. Star Wars Jedi: Fallen order gibi hani sistem gayet yeterli aslında, işlemci iyi ekran kartına göre falan ama anlık FPS dropları yaşıyorum. Harddisk yüzünden olabileceğini düşünüyorum ama işin enteresan tarafı aynı zamanlarda çıkan division 2'de böyle bir sorun yok, FPS hep sabit. Sorunu genelde EA'in oyunlarında yaşıyorum, sizce neden olabilir? SSD alırsam sorun çözülür mü kesin? Harddisk kullanımına arada baktığımda 100 oluyor ama sürekli 100 değil, anlayamadım cidden. Kesinlikle SSD almam gerekiyorsa gidip alacağım cidden o kadar sistem var, hala sorun yaşıyorum cidden sinir bozucu.

HDD kullanimi 100 oldugunda drop yersiniz. SSD alirsaniz sorun cozulur bence.

Yani SSD var ama 120 GB ve şu an dolu sayılır Windows'ta ona kurulu zaten Jedi fallen orderı içine atamam büyük ihtimal onun.

Jedi fallen order optimizasyon konusunda yeterli bir oyun değildi diye hatırlıyorum. HDD oyun kurma ile SSD oyun Kurma'da sadece yükleme ekranlarında fark olur diye düşünüyorum.

Daha önceden denk geldiğim bu konuyla alakalı konularda harddiskten dolayı sıkıntı yaşadığını söyleyenler vardı oyun çıkalı bu kadar zaman olmuşken düzelmiştir herhalde yani bilemiyorum
Oyunu 120 gblık ssd ime bir şekilde kurdum ama sorun hala devam ediyor oyunda anlık fps düşüşleri oluyor sürekli olan bir şey değil en azından ama oluncada sinir ediyor acaba sistemdeki herhangi bir üründe sorun mu var yada optimizasyonu cidden iyi değil mi 2 senelik oyunun
Oyunu 120 gblık ssd ime bir şekilde kurdum ama sorun hala devam ediyor oyunda anlık fps düşüşleri oluyor sürekli olan bir şey değil en azından ama oluncada sinir ediyor acaba sistemdeki herhangi bir üründe sorun mu var yada optimizasyonu cidden iyi değil mi 2 senelik oyunun
Jedi fallen order optimizasyon konusunda yeterli bir oyun değildi diye hatırlıyorum. HDD oyun kurma ile SSD oyun Kurma'da sadece yükleme ekranlarında fark olur diye düşünüyorum.
bu benim kendi yorumama nasıl yazıldı acaba :D

Son düzenleme:

Geri
Yukarı