HDD mi, SSD mi?

Eskiden sadece harddisk kullanınca %100 disk kullanımı gibi hatalar vardı. Şuan var mı bilmiyorum. 120 GB SSD alıp sadece Windows kurup diğerinede oyunlarınızı kurarsınız. İlerdede 1 TB HDD alırsınız.

Edit: yeni fark ettim siz birinden birini istiyormuşsunuz. Bu seçim durumunda HDD almak mantıklı. 120 GB SSD işinizi görmeyecektir.

Oynadığınız bütün online oyunların sığabileceği kapasite kadar SSD, hikayeli oyunların ve arşivlerin sığabileceği kadar da HDD alınız.

Oynadığınız bütün Online oyunların sığabileceği kapasite kadar SSD, hikayeli oyunların ve arşivlerin sığabileceği kadar da HDD alınız.

Online oyunları SSD ya da HDD kurarsanız fark etmez SSD'yi hikayeli oyunları kurmak daha mantıklı ara sahne süresini ciddi oranda kısaltır.

Sistemi SSD ye kurarsan bilgisayar daha hızlı açılır ayriyeten SSD diske kurduğun oyunlardaki yükleme süreleri baya kısalır

İki ay önce MP510 960GB İtopya'da 950TL gibi bir fiyata sahipti. İyi biliyorum çünkü 507 liraya 480GB versiyonunu almıştım. Şimdi nerede...
Düşünün, iki gün önce depolama ihtiyacımdan ötürü 1TB Samsung 860 Evo aldım 1250 liraya. Depolama amaçlı olmasa, flash bellek gibi kullanılacak olmasa tabii ki 970 Evo Plus alabilirdim 200 lira fazla vererek ama ne yapalım. 950 liraya göremedik ki alalım 1TB MP510...
1587424794233.png

Şu an sistemde kullandığım MP510'u da itopya'dan 22/11/2019 tarihinde bu fiyata bulmuştum, aldığım an stoğu bitmişti. Yanılmıyorsam 700 lira gibi bir şeydi o tarihte 480GB versiyonu başka sitelerde.

120 gb ssd alıp dar alana sıkışıp hız kazanmak yerine, 512 gb wd black tarzı hızı iyi bir harddisk alır keyfime bakarım.

Merhaba.
SSD mi yoksa HDD mi karar veremedim. Online oyun ağırlıklı düşünüyorum. SSD FPS desteği yokmuş. Alırsam 120GB SSD ya da 500GB HDD düşünüyorum, öneriniz varsa yardımcı olur musunuz?
SSD alman daha iyi.Hatta bilgisayarın destekliyorsa m2 ssd alırsan daha iyi verim alabileceğini düşünüyorum.Böylece hem ssd hemde hdd'yi beraber kullanabilirsin.Ancak sistemi kurduktan sonra depolama için kullanacaksan 120 gb ssd yetersiz kalabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı