Çözüldü HDD nasıl ve nereye takılır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Ekran kartının altındaki bölümler. Ama üst tarafına değil alt tarafına sabitleyin.

Eki Görüntüle 1189024

Hocam tam doğru mu anladım bilmiyorum ama belirttiğiniz kısma kasayı ters çevirip diğer bölmeden ters bir şekildemi monte edeceğim? Yani ters şekilde monte etmemi söylemişsiniz bu hava kanallarının olduğu kısma HDD'nin kapalı tarafımı üstte kalacak şekilde yapmam gerekiyor.
Hocam kabloları aynı. Bir tane SATA kablosu bir de PSU'dan gelen enerji kablosu takılıyor HDD'ye. Nereye takacağına gelirsek, fotoğrafta göremedim ama HDD ile gelen vidaları alıp kasada boş bulduğun yuvaları dene baktın oturuyor sık gitsin. HDD'nin sabit kalması ve sallanmaması yeterli. Kasada nereye taktığının çok bir önemi yok.

Hocam ürün şimdi elime ulaştı ama HDD'nin yanında herhangi bir vida çıkmadı maalesef nasıl sabitlicem?
Hocam tam doğru mu anladım bilmiyorum ama belirttiğiniz kısma kasayı ters çevirip diğer bölmeden ters bir şekildemi monte edeceğim? Yani ters şekilde monte etmemi söylemişsiniz bu hava kanallarının olduğu kısma HDD'nin kapalı tarafımı üstte kalacak şekilde yapmam gerekiyor.

Hocam ürün şimdi elime ulaştı ama HDD'nin yanında herhangi bir vida çıkmadı maalesef nasıl sabitlicem?

Dosya Ekleri

• 245401262_948511909034059_7195857921049738808_n.jpg
    245401262_948511909034059_7195857921049738808_n.jpg
    98,8 KB · Görüntüleme: 22
  • 245282717_859331741409965_8830702325104627991_n.jpg
    245282717_859331741409965_8830702325104627991_n.jpg
    153,6 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
Hocam ürün şimdi elime ulaştı ama HDD'nin yanında herhangi bir vida çıkmadı maalesef nasıl sabitleyeceğim?

Hocam dediğim gibi bu HDD'yi nereye nasıl taktığınız çok önemsiz. Mesajlara bakıyorum ters düz sağ sol hava boşluğu bilmem ne. Gelen HDD'nin sağında ve solunda vida yerleri var görüyorsunuz. Oraya uyan 2 tane vida bulun. Kasada sabitleyebileceğiniz herhangi bir yere 2 vida sıkın olay bitiyor. Sadece sallanmaması, sabit durması önemli hepsi bu. Eğer vidalayacak yer bulamazsanız PSU'dan gelen güç kablosunu ve SATA kablosunu takın ve kasanın içindeki geniş deliklerden birine tel ile bağlayın. Yani hepsi olur, hepsi çözümdür. Sallanmıyorsa, sabitse mesele bitmiştir.

Hocam dediğim gibi bu HDD'yi nereye nasıl taktığınız çok önemsiz. Mesajlara bakıyorum ters düz sağ sol hava boşluğu bilmem ne. Gelen HDD'nin sağında ve solunda vida yerleri var görüyorsunuz. Oraya uyan 2 tane vida bulun. Kasada sabitleyebileceğiniz herhangi bir yere 2 vida sıkın olay bitiyor. Sadece sallanmaması, sabit durması önemli hepsi bu. Eğer vidalayacak yer bulamazsanız PSU'dan gelen güç kablosunu ve SATA kablosunu takın ve kasanın içindeki geniş deliklerden birine tel ile bağlayın. Yani hepsi olur, hepsi çözümdür. Sallanmıyorsa, sabitse mesele bitmiştir.
Tamamdır hocam çok teşekkür ederim deniyeyim.
Tamamdır arkadaşlar tavsiye ve yönlendirmeleriniz doğrultusunda HDD takma işlemini ve kurulumunu sorunsuz şekilde hallettim hepinize tek tek çok teşekkür ediyorum ilgilendiğiniz ve beni bilgilendirdiğiniz için yönetim ekibine zahmet olmazsa konuyu kilitleyebilir :)

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı