HDD sistemimde çalışmıyor

Leoskylared

Centipat
Merhaba arkadaşlar, ben iki ay önce masaüstü bir bilgisayar topladım. İki sene öncesinden kalma HDD ve midt kasa harici her şeyi iki ay önce alındı ve geçtiğimiz cuma günü küçük kardeşimin bilgisayar açıkken fişi aniden çekmesi ile işletim sistemim çöktü ve HDD zarar gördü birazcık. Ben de onarmak için iki gündür uğraşıyordum ama PC o kadar yavaş çalışmaya başladı ki onarmak için açtığımda Windows logosu bir saatte geliyor, geldiği zaman bir saat daha altta onarma başlatılıyor yazısını bekliyordum ama bugün eskiden kalma bir kasaya taktım HDD'yi ve uzun süre beklediğim onarma sayfası üç dört dakika süre içinde açıldı ama işletim sistemi çöktüğü için HDD'ye format lazım. Bunun dışında o eskiden kalma getirdiğim kasanın içindeki HDD'yi benim iki ay önce dizdiğim bilgisayara taktım ve HDD'nin içinde Windows sorunsuz bir şekilde kurulu olmasına rağmen (kendi kasasında sorunsuz çalışıyor demedim) benim kasamda Windows logosundan sonra bilgisayar kendisini resetliyor. Bunun sebebi RAM'den kaynaklıdır diye düşünüyorum, sizce? Ve RAM iki ay önce alındı, bu yüzden garantisi duruyor haliyle.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı