HDD SSD yavaşlatır mı?

Windows SSD'de ise SSD'yi çıkarıp HDD'ye kurarsan bariz bir şekilde hızın düşer. Ek olarak HDD takacağım dersende bir hız kaybı yaşamazsın genel olarak.

Benim HDD'ler SSD'ye kurulu Windows'u etkiliyor vallaha. Hele ki HDD'ler uyku moduna girdiğinde bir şey yapmaya çalışsam SSD üzerinden, ona bile HDD'leri uyandırana kadar sistemi askıya alıyor. En basitinden Windows Update'ye girmeye çalışıyorum, ne alaka ise HDD'ler uyanana kadar Ayarlar bölümü donuyor.

HDD'ler SSD'ye kurulmuş Windows'u etkileyebilir arkadaşlar, etkiliyor da zaten. Şimdiye dek 8 adet HDD bozdum, 6 tanesinde yanında SSD vardı ve bozuk HDD'nin sistemime zarar olduğunu çokça kez gördüm Windows'um SSD'de olmasına rağmen.

Her şeyden önce boot ederken anakart takılı birimleri kontrol etmeli, HDD'iniz bu kontrol işleminden SSD'ye kıyasla daha geç çıkacağı için boot süresini uzatıyor bir kere. Ama bu etki işlerini aksatacak kadar ciddi bir etki değil, ufak bir şekilde etkiler. HDD kullanmak pişmanlıktır şansınız varsa kullanmayın derim.

Benim HDD'ler SSD'ye kurulu Windows'u etkiliyor vallaha. Hele ki HDD'ler uyku moduna girdiğinde bir şey yapmaya çalışsam SSD üzerinden, ona bile HDD'leri uyandırana kadar sistemi askıya alıyor. En basitinden Windows Update'ye girmeye çalışıyorum, ne alaka ise HDD'ler uyanana kadar Ayarlar bölümü donuyor.

Şunu denediniz mi?

1584885189618.png

Benim için iyi, güç tasarrufu açısından.
Kapanması iyi onda bir sorun yok, hatta daha da sessiz oluyor kasa. Ama! saçma şekilde uyku modunda iken bir işlem yaptığımda ki bu HDD üzerinden değil! Sistem HDD'leri uyku modundan çıkartıyor, bunun sonucunda da yapmak istediğim işlem askıya alınıyor, uyku modundan çıktıktan sonra kaldığım yerden devam edebiliyorum.

Kapanması iyi onda bir sorun yok, hatta daha da sessiz oluyor kasa. Ama! saçma şekilde kapalı halde iken bir işlem yaptığımda ki bu HDD üzerinden değil! Sistem HDD'leri uyku modundan çıkartıyor, bunun sonucunda da yapmak istediğim işlem askıya alınıyor, uyku modundan çıktıktan sonra kaldığım yerden devam edebiliyorum.

Bende öyle değil ama aklıma şu geldi, anti virüs yazılımları girdiğimiz her şeyi tarıyor, belki de anti virüs yazılımınız hard disk üzerine kuruludur? Bende HDD diskin içinde olan bir programın kısayolunu açınca bir 5 saniye donuyor sadece SSD de olan şeyleri açınca HDD uykudan çıkmıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı