HDD'de bad sector bulundu

BahadirK

Hectopat
Selamlar. HDD'nin olduğu yerel disk D kendi kendine açılmaya başladı. İki gün sonra yerel disk D'de kurulu olan bütün oyunlarda çökme yaşandı. Bir HDD'de bir sorun olduğunu düşündüğüm için HD Tune ile error scan taraması yaptım. İlk sonuçta bad sector bulundu. 2. taramadan önce Overwatch ve Agrou oyunlarını silip yeniden tarama yaptım. 2. taramada herhangi bir bad sector bulunmadı. Başka bir oyun açıp yeniden denediğimde yine çökme meydena geldi ve taramanın sonucunda yeniden bad sector bulundu. Ne yapmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim.

Dosya Ekleri

• 1.PNG
    1.PNG
    18 KB · Görüntüleme: 136
  • 2.png
    2.png
    39,7 KB · Görüntüleme: 132
Sonuçlarda bir problem oluşuyor gibi görünüyor. Mümkün ise D diskini hızlı biçimlendir tikini kaldırarak biçimlendirin. Sonra içine hiç bir şey kurmadan badsector taraması yapıp sonuçları tekrar paylaşın.

Sonuçlarda bir problem oluşuyor gibi görünüyor. Mümkün ise D diskini hızlı biçimlendir tikini kaldırarak biçimlendirin. Sonra içine hiç bir şey kurmadan badsector taraması yapıp sonuçları tekrar paylaşın.
Hem quick scan hemde normal şekilde yaptım tarama sonuçları aşağıdaki gibi böyle olduktan sonra taramaya devam etmiyor.

Dosya Ekleri

• yeni 1.PNG
    yeni 1.PNG
    30,9 KB · Görüntüleme: 101
  • yeni 2.PNG
    yeni 2.PNG
    32,9 KB · Görüntüleme: 107
Selamlar. HDD'nin olduğu yerel disk D kendi kendine açılmaya başladı. İki gün sonra yerel disk D'de kurulu olan bütün oyunlarda çökme yaşandı. Bir HDD'de bir sorun olduğunu düşündüğüm için HD Tune ile error scan taraması yaptım. İlk sonuçta bad sector bulundu. 2. taramadan önce Overwatch ve agrou oyunlarını silip yeniden tarama yaptım. 2. taramada herhangi bir bad sector bulunmadı. Başka bir oyun açıp yeniden denediğimde yine çökme meydena geldi ve taramanın sonucunda yeniden bad sector bulundu. Ne yapmalıyım? Yardımcı olursanız sevinirim.

Tamamen aynı şeyleri yaşadım güncel durumunu ve çözdüysen nasıl çözdüğün hakkında bilgi verir misin?

Yeni konular

Geri
Yukarı