HDD'de birden çok yeni klasör oluşuyor

adana lima

Hectopat
Daha fazla  
Dün hard diskime bir program indirdim, adını unuttum, o programdan sonra böyle olmaya başladı. Sorunum şu: Tüm izinlerimin olmasına rağmen hard diskimde yeni klasör oluşturuyorum ama normalde 1 tane oluşturması lazımken 4 tane birden oluşturuyor. Görseli bırakacağım zaten. Virüs olmasından şüpheliyim. Böyle bir şey başına gelen oldu mu hiç?

1645688593666.png

Dün hard diskime bir program indirdim, adını unuttum, o programdan sonra böyle olmaya başladı. Sorunum şu: Tüm izinlerimin olmasına rağmen hard diskimde yeni klasör oluşturuyorum ama normalde 1 tane oluşturması lazımken 4 tane birden oluşturuyor. Görseli bırakacağım zaten. Virüs olmasından şüpheliyim. Böyle bir şey başına gelen oldu mu hiç?

Eki Görüntüle 1314390

Kaspersky Rescue Disk ile taramanızı öneririm.

BitDefender mı indirdiniz? Safe files isimli olay yüzünden oluyor olabilir. BitDefender kaldırın, ya da düzenleyin.

Yok hayır onu indirmedim en son MSI Afterburner indirdim ondan sonra olmaya başladı. Bugün bambaşka klasörler vardı onları sildim ama bunlar silinmiyor. Diski biçimlendiricektim o da olmadı. Virüsten şüpheliyim.
Tüm hard diske baktım böyle problem yok bu harddiskteki klasörlerin tekinde bu durum söz konusu sadece.

Windows Gezgini'nin görevini sonlandırın. Alt+Tab yapıp görev yöneticisine tekrar gelin sol üst kısmında dosya seçeneğinden yeni görev başlatın. explorer.exe yazıp enterlayın. Şimdi tek klasörde oluyor dediniz, bu yüzden bu işlem de işinize yaramayabilir. Önceki mesajımda belirttiğim gibi bir durum olabilir. Bir program o dosyayı korumaya aldıysa.

Windows Gezgini'nin görevini sonlandırın. Alt+Tab yapıp görev yöneticisine tekrar gelin sol üst kısmında dosya seçeneğinden yeni görev başlatın. explorer.exe yazıp enterlayın. Şimdi tek klasörde oluyor dediniz, bu yüzden bu işlem de işinize yaramayabilir. Önceki mesajımda belirttiğim gibi bir durum olabilir. Bir program o dosyayı korumaya aldıysa.

Aynı klasörün içindeki farklı klasörleri açmaya kalkınca uyarı veriyor izniniz yok diyor. İzin verince açılıyor ama silinmiyor.

Adminseniz neden size izin vermiyor? Klasöre sağ tıklayıp özellikler seçeneğinde güvenlik sekmesinden kontrol edin izinlerinizi.

Yaptım denedim yine olmadı ve bu sadece tek bir klasör için oluyor biraz enteresan. Kaspersky'ın deneme sürümünü indirdim şimdi tek tek taratıyorum bilgisayarı.

Kaspersky ile direkt hard diskin içini tarattım bir tehdit bulmadı şimdi detaylı tarama yapıyorum bundan da pek ümitli değilim açıkçası.

Yeni konular

Geri
Yukarı