HDD'ye jumper takmak Caddy'e takılan HDD görmeme sorununu çözer mi?

hasanasd

Kilopat
Merhaba arkadaşlar. Lenovo B50-80 model laptopuma SSD takviyesi yapmak istedim ve HDD'yi Caddy denilen aparat ile DVD yuvasına takmaya karar verdim. SSD geldikten sonra hemen siteme takıp kurulumunu yaptım. Ardından Caddy aparatına HDD'yi takıp laptopu çalıştırdım ama sistem HDD'yi görmedi. Technopat Sosyal kısmında buna benzer birçok sorunun olduğunu gördüm. Çözüm bulunan konuların hiçbiri bana çözüm olmadı maalesef. Daha sonra araştırmalarım sonucu Caddy cihazının kalitelilerinde anakart ile HDD arasında oluşan uyumsuzluluğu çözmek için Switch olduğunu gördüm. Yandaki linkten bakabilirsiniz: Kaliteli Caddy böyle olmalıymış.

Üzerinden Switch olan cihazlar muhtemelen HDD'nin arkasında bulunan ve jumper takılan kısma müdahale ederek bu sorunu çözüyor diye düşünüyorum. 2,5 inc HDD'ler 4 pinli oluyor galiba.

Konu ile ne kadar alakalı bilmiyorum ama Technopat videosunda buna benzer bir durumdan bahsediliyor anladığım kadarıyla. Recep Baltaş konu hakkında bilgi veriyor.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Jumper takıp HDD'yi anakarta gösterebilir miyim?

Dosya Ekleri

• zgHrl[1].jpg
    zgHrl[1].jpg
    73,9 KB · Görüntüleme: 20
Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı