HDD'ye kurulu GTA 5'te harita çok geç yükleniyor

NemesisVac

Centipat
Daha fazla  
Başlıkta belirttiğim gibi araç sürerken binalar yollar vb. bayağı geç yükleniyor oyunu HDD'ye kurdum.
Sistemim:
8 GB 1333MHz RAM.
R7 240 2 GB ekran kartı.
E7500 işlemci.
500 GB HDD.
240 GB SSD.

Dosya Ekleri

• image.png
    image.png
    602,1 KB · Görüntüleme: 40
Araba sürerken oluyor.

Oyunu SSD ye geçireceğim sorunum çözülürmü?
Oyunun içinde dönen bir CD nin olduğu depolama biriminden kurtulacak. Yani evet çözülür. Çok çok daha iyi performans istersen m2 ssd alır takarsın. Sata ssd de işini görür zaten o kadar terabaytlarca hızı kullanmıyor oyunlar.

Hocam HDD'nin RPM değerini ve kaç yıldır kullandığınızı yazar mısınız?
1703693128319.png

7200 Rpm hocam. Rahat bi 7 senesi vardır.

Oyunun içinde dönen bir CD nin olduğu depolama biriminden kurtulacak. Yani evet çözülür. Çok çok daha iyi performans istersen m2 ssd alır takarsın. Sata ssd de işini görür zaten o kadar terabaytlarca hızı kullanmıyor oyunlar.
Anakartım SATA 2 destekliyor fazla yüksek hızlara çıkmıyor ama SSD.

Eki Görüntüle 2066336
7200 Rpm hocam. Rahat bi 7 senesi vardır.

Anakartım SATA 2 destekliyor fazla yüksek hızlara çıkmıyor ama SSD.
HDD'ler hareketli yapıları nedeni ile ortalama 5 yıl gibi bir süre hayatta kalabilir.
Kaynak: sinerji.gen.tr

Yedekleme işlemlerine başlayıp bir tane daha ssd alsanız iyi olacak gibi. (Tabi eğer durumunuz müsaitse.)

Merhaba Oyunu SSD ye kurdum aynı sorun acaba internetle alakalı bir durummu fps değerlerim kötüde değil 40 ila 50 arası.
Hocam bilgisayar özelliklerinizi yeni gördüm. RAM mhz değeri epey düşük görünüyor, o sebepten sanırım. Emin değilim ama o yüzden başka arkadaşlardan da fikir alabilirsiniz.

Geri
Yukarı