HDD'ye oyun yüklerken hata veriyor

taymes31

Femtopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
HDD: ST500DM002-1SB10A
Hard diske oyun yükleyemiyorum. Epic Games'den GTA 5 yüklemeye çalıştığımda sonunda hata verdi. Aynı şekilde Steam'den Warframe'i yüklemeye çalıştığımda ise yine hata verdi sonda ve yükleyemedim. Aynı oyunları SSD'ye kurduğumda ise bir sıkıntı çıkmadı. Ve hard diske oyun yüklerken hard diskten ses çıkıyor eskiden çıkmıyordu. Hard Disk Sentinel'den disk sağlığına baktığımda ise sağlığı 100 gösteriyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_15.png
    Screenshot_15.png
    17 KB · Görüntüleme: 40
İmkanınız varsa SSD alın oyunlarınız hızlı iner ve sistem hızlanır.

HDD Sentinel'den Smart sekmesini de paylaşın.

Bad sector oluşmussa Low Level Format ile o sectorleri kullanıma kapatabilirsiniz o zaman kaç tane olduğuna göre diskten bir miktar boyut kaybı oluşur fakat daha sağlıklı çalışır. Bittiğinde sonucu paylaşın.

3 saattir yapıyorum artık dayanamadım paylaşayım dedim. Sonuçlar böyle ne yapmam lazım acaba şimdi.
Bad sector oluşmussa Low Level Format ile o sectorleri kullanıma kapatabilirsiniz o zaman kaç tane olduğuna göre diskten bir miktar boyut kaybı oluşur fakat daha sağlıklı çalışır. Bittiğinde sonucu paylaşın.

Bad sectorleri nasıl onarabilirim acaba?

Dosya Ekleri

• Screenshot_16.png
    Screenshot_16.png
    34,3 KB · Görüntüleme: 55
  • Screenshot_17.png
    Screenshot_17.png
    42,9 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleme:
3 saattir yapıyorum artık dayanamadım paylaşayım dedim. Sonuçlar böyle ne yapmam lazım acaba şimdi.

Bad sectorleri nasıl onarabilirim acaba?

Buradan uygulamayı indirerek anlatılan adımları takip edebilirsiniz. Bu işlemin HDD'nin içindeki tüm verileri kısmen geri döndürülemeyecek şekilde sileceğini unutmayın.

Geri
Yukarı