Çözüldü HDD'yi söküp taktım sonrasında bilgisayar BIOS ekranında kaldı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

caylakdonanimci

Hectopat
Merhaba, SSD aldım ve uyumlu kablo var mı diye HDD'yi söküp kabloya baktım. Sonrasında HDD'ye kabloyu taktım ancak bilgisayar açılmamaya başladı, BIOS ekranında kaldı.

Fiziki olarak bilgisayara zarar vermedim, dikkatlice söküp taktım ve bu sırada güç kablosunu çıkarmıştım.
Sorunu nasıl çözebilirim?

Dosya Ekleri

• 1606501426101573999447113518411.jpg
    1606501426101573999447113518411.jpg
    187,5 KB · Görüntüleme: 40
BIOS pili şu mudur? Yuvarlak olan?
evet onu söküp tak, fakat %10 ihtimal sorunun pille alakası, çünkü pilsiz de bios açılabiliyor. Eski pclerde (yenilerde az rastlanır) Kinetik enerji birikiminden bios gerilimi pilden çekemez bu tür çakışmalar olur bu yüzden bir demir parçasıyla tornavida olabilir, o pili çıkartıp yuvasında bulunan + ve - leri birbirine temas ettirip güç tuşuna basılı tutun, kinetik enerjiyi boşaltacaktır, bunu yaparken cd rom hdd usb klavye gibi donanımlar sökülmüş olması gerekir

Evet onu söküp tak, fakat %10 ihtimal sorunun pille alakası, çünkü pilsiz de BIOS açılabiliyor. Eski PC'lerde (yenilerde az rastlanır) Kinetik enerji birikiminden BIOS gerilimi pilden çekemez bu tür çakışmalar olur bu yüzden bir demir parçasıyla tornavida olabilir, o pili çıkartıp yuvasında bulunan + ve -leri birbirine temas ettirip güç tuşuna basılı tutun,

Şu an da dediklerinizi yaptım ve bilgisayarın özelliklerini yazan bir ekran geldi, HDD takılı değil. Şu an ne yapmalıyım?

Geri
Yukarı