HDMI 1.4 - HDMI 2.0 dönüştürücü önerisi

Kurdum ama kar etmedi. Orda harici ekran kartı alarak sorunu çözmüş. Benim olay çok farklı 😊 Laptopda HDMI çıkışı entegre Intel karta bağlı. NVIDIA olsa umudum daha cok olacaktı ama başaramadık.
HDMI portu uygulamaya göre görüntü alır. Nvidia denetim masasından sistemi komple harici grafikten çalışan şekilde ayarlayabilirsin. Harici grafiğe aldığında 144 Hz alırsan oyunlara girdiğinde de 144 Hz alırsın.

Kurdum ama kar etmedi. Orda harici ekran kartı alarak sorunu çözmüş. Benim olay çok farklı 😊 Laptopda HDMI çıkışı entegre Intel karta bağlı. NVIDIA olsa umudum daha cok olacaktı ama başaramadık.
Aynı laptobu bende kullanıyorum. Ama 120 üzerindeki ekranlara takma imkanım olmadı hiç. Ancak 120 ile 144 arasında çok bir fark hissedeceğinizi düşünmüyorum. Ben olsam sağlık olsun bu da yeter der geçerdim.

HDMI portu uygulamaya göre görüntü alır. Nvidia denetim masasından sistemi komple harici grafikten çalışan şekilde ayarlayabilirsin.
Physx ayarlarını yaptım ama uygulama çalıştığında NVIDIA GPU Nvidia Optimus teknolojisiyle aktif oluyor.
Aynı laptobu bende kullanıyorum. Ama 120 üzerindeki ekranlara takma imkanım olmadı hiç. Ancak 120 ile 144 arasında çok bir fark hissedeceğinizi düşünmüyorum. Ben olsam sağlık olsun bu da yeter der geçerdim.
Monitör aslında 165 hz ama yine de sağlık olsun bu da yeter diyecek gibiyim.
Son çözüm internette kablo buldum. HDMI to DP fakat yenileme hızını destekler mi bilemiyorum.
Böyle bir görsel de buldum. O zaman HDMI 1.4 120hz üstünde tazeleme hızı alamıyor.

Çok güzel bilgiler var. Herşeyin cevabı mevcut. Yeni konu olarak da paylaştım.

İlginiz için çok teşekkürler.

Dosya Ekleri

• 44505EEB-E0C9-4780-B15F-A8064678EE0C.jpeg
    44505EEB-E0C9-4780-B15F-A8064678EE0C.jpeg
    54,6 KB · Görüntüleme: 57
  • F03BAA2A-8E0A-45F3-9A5C-0CA73A64BFD3.jpeg
    F03BAA2A-8E0A-45F3-9A5C-0CA73A64BFD3.jpeg
    91,7 KB · Görüntüleme: 69
Son düzenleme:
Laptop görüntü çıkışı HDMI 1.4 ise daha yüksek Hz maalesef alamazsınız.
Dostum benim kasadan hdmi çıkışı 2.0 ama 165 hz monitörümde hdmi girişi 1.4. Şimdi ben bu bağlantıyı yapsam 144 hz alır mıyım? Önemli olan kasadaki hdmi çıkışı mı? Yoksa monitördeki mi?

Dostum benim kasadan HDMI çıkışı 2.0 ama 165 Hz monitörümde HDMI girişi 1.4. şimdi ben bu bağlantıyı yapsam 144 Hz alır mıyım? Önemli olan kasadaki HDMI çıkışı mı yoksa monitördeki mi?
Evet, 144 Hz alabilirsin. Önemli olan en düşük sürüm. HDMI 1.4, 144 Hz destekliyor. Kablonun da HDMI 1.4 destekliyor olması gerek.

Yeni konular

Geri
Yukarı