HDMI ile 144 Hz alınır mı?

Excalibur G770.1140-BVJ0X-b hocam bu

Monitörde sadece HDMI DP girişi var.

HDMI 2.0 olduğu nerede yazıyor ben göremedim kendi sitesinde. Bazen laptop üreticileri portu 120 Hz ile sınırlayabiliyor. Kaliteli HDMI kablo ile 144 Hz destekler muhtemelen ama siz yine de teknik servisi arayıp 2 dakikada sorabilirsiniz derim kablo almadan önce. Tabii en kötü ihtimalle 120Hz kullanırsınız monitörü çok fark etmez. Her türlü performans artmış olur.

Haklısın teknik servis ile görüşeceğim yarın sabah.

Dosya Ekleri

• masaüstü.PNG
    masaüstü.PNG
    238,3 KB · Görüntüleme: 20
Merhaba, laptop aldım uzun yola giderken vs taşıması kolay olsun diye fakat RTX3050 var içerisinde ve benim eski bir monitöre bağlayınca daha yüksek FPS aldığımı gördüm. Araştırdım NVIDIA optimus özelliğinden dolayı darboğaz oluyormuş sanırsam bunun için harici bir monitör alacağım ve benim laptopun HDMI girişi 2.0 yazıyor sitesinde alacağım monitörde HDMI 1.4 yazıyor 144Hz monitör alıyorum HDMI'dan bağlayacağım için 144 Hz alabilir miyim? Veya HDMI kablosu alırken monitör girşine mi? Bakmalıyım ekran kartına mı? HDMI sürümü olarak.
benim kablo 1.4 144hz alıyorum.

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2022-09-04 at 21.48.50.jpeg
    WhatsApp Image 2022-09-04 at 21.48.50.jpeg
    150,5 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleme:
En sağlıklı bilgiyi müşteri hizmetleri verir. Yeni notebooklarda goruntu veriyor dediğim gibi sizdeyse vardır.

Casper hakkında çok az bilgi var tanıtım manasında ve özellik manasında iyi bir video çekmek testleri paylaşmak farz oldu.

Arkadaşlar typ-C çıkışından görüntü alamıyoruz ama HDMI 2.0 monitör alacağım 1080p de 165Hz alıyoruz o şekilde laptop üzerinde HDMI 2.0 çıkış var 165hz alırım büyük ihtimalle.

Fakat web sitelerinde benim model için 3 mönitor bağlayabildiğimiz yazıyor ya ortada yalan bir tanıtım var ya da müşteri hizmetlileri yalan söylüyor.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı