HDMI'dan DisplayPort'a geçince monitör ses sorunu

virtualman

Hectopat
Daha fazla  
Monitöre takılı olan kablolu kulaklığım HDMI takılı iken çalışıyordu ama DisplayPort'a geçince ses almamaya başladım, bu nedendir?

HDMI yeni bir teknoloji denebilir hem ses hemde görüntü verir ama DisplayPort gibi diğerleri ses vermez(eğer monitörünün kendi hoperlörü varsa verir) kulaklığını bilgisayarına takman gerekiyor maalesef.

Son düzenleme:
Bu kabloyu aldım
Bu kabloyu aldım
Görüntü konusunda hiç bir sıkıntı yok her şey çok güzel evde Bluetooth kulaklıkta var oda sıkıntı değil ama kablolu kulaklık ile ses almak avantaj olurdu.

Displayport 2.0 teknolojisi ile birlikte HDMI'da hali hazırda bulunan ses taşıma özelliği geldi. Ancak şuan elinizde bulunan aygıt bu teknolojiyi desteklemiyor olabilir; ki böyledir de zaten.
Bu sebeple ses aktarımını harici bir ses kablosu ile sağlamak durumundasın; anakartın dahili ses yongasında bulunan jack portları ile örneğin.

DisplayPort'a kalitesiz demek mi?
Aksine DisplayPort görüntüyü dijital olarak en net halini verir sadece ses vermez ve desteklediği yenileme hızı çok daha fazladır.
Yanlış yazmışım pardon kabloyu söz etmiştim kalitesiz olarak port anlaşılmış.

1573750397254.png

Durum böyle
Displayport 2.0 teknolojisi ile birlikte HDMI'da hali hazırda bulunan ses taşıma özelliği geldi. Ancak şuan elinizde bulunan aygıt bu teknolojiyi desteklemiyor olabilir; ki böyledir de zaten.
Bu sebeple ses aktarımını harici bir ses kablosu ile sağlamak durumundasın; anakartın dahili ses yongasında bulunan jack portları ile örneğin.
Usb çoklayıcı üstünde jak girişi var mıdır peki ne almamı önerirsiniz?

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı