Çözüldü Hearts of Iron 4 Visual C++ Hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
İşletim sistemi
Windows 10

FurkanVI

Decapat
Daha fazla  
file:///C:/Users/Furkan/Downloads/IMG_20220806_214133.jpg

Gördüğünüz üzere bu hatayı veriyor. Tazılımları 2-3 kez silip tekrar yükledim ama bir etkisi olmadı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Sorun çözüldü.

Avast'ı kaldırdıktan sonra Windows Defender devre dışı kalmış ve "Sizin Virüs ve tehdit korumanız, kuruluşunuz tarafından yönetilir" hatasına düşmüş. Kayıt defterinden HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows Defender dizininde bulunan DisableAntiSpyware DWORD girdisini 0 yapıp sistemi yeniden başlatınca Defender çalışmaya başladı.

Ama sorunun sebebi Defender veya antivirüs yazılımlarının engel olması değil, kullanıcı izinleri.

C:\Users\%username%\Documents\Paradox Interactive\Hearts of Iron IV dizininde bulunan pdx_settings.txt ve settings.txt'nin kullanıcı izinlerini kontrol ettiğimizde konu sahibinin hesabı için bütün izinlerin "İzin verme" olarak işaretlendiğini gördük.

İki dosyada da teker teker "Düzenle" seçeneğine bastık, çıkan ekrandan konu sahibinin hesabını seçtik ve "İzin verme" olarak işaretlenmiş bütün seçenekleri kaldırdık. Ardından "Uygula >> Tamam" dedik ve sorun çözüldü. 😇
HOI4 pdx settings not permitted çözüm mesajı.png

Konu sahibine de düzgün bir antivirüs yazılımı edinmesini öneriyorum. Kaspersky'a bakabilirsiniz. İyi oyunlar. :)

Düzenleme: Windows Defender'ı konu içerisinde ben kapattırmışım, sonra unuttum kapattırdığımı. 🤦‍♂️
Bu dosyadan hiçbir şey çıkmadı.

C:\Users\Furkan\Documents\Paradox Interactive\Hearts of Iron IV\logs\error.log dosyasını da paylaşabilir misiniz?

Ayrıca C:\Users\Furkan\Documents\Paradox Interactive\Hearts of Iron IV\crashes\ dizininde klasör olmayan bir dosya var mı?

Buyurun hocam eror.log. Crashes dizininde klasör olmayan dosya yok.

Sanırım önceki ProcMon raporunu paylaştınız, raporun oluşturulma saatleri aynı çünkü.

Kod:
[23:08:12][virtualfilesystem_physfs.cpp:1248]: Could not open file: settings.txt, error: not found
[23:08:12][virtualfilesystem_physfs.cpp:1248]: Could not open file: pdx_settings.txt, error: not found
[23:08:12][virtualfilesystem_physfs.cpp:1248]: Could not open file: pdx_settings.txt, error: permission denied

Neyse, Avast'ı kaldırdığınıza göre Windows Defender'ı da devre dışı bırakmayı deneyebilir misiniz?

Sanırım önceki ProcMon raporunu paylaştınız, raporun oluşturulma saatleri aynı çünkü.

Kod:
[23:08:12][virtualfilesystem_physfs.cpp:1248]: Could not open file: settings.txt, error: not found.
[23:08:12][virtualfilesystem_physfs.cpp:1248]: Could not open file: pdx_settings.txt, error: not found.
[23:08:12][virtualfilesystem_physfs.cpp:1248]: Could not open file: pdx_settings.txt, error: permission denied.

Neyse, Avast'ı kaldırdığınıza göre Windows Defender'ı da devre dışı bırakmayı deneyebilir misiniz?

Denedim faydası yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı