Hedef kitlesi liseliler olmayan anime önerileri

kayra150

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Anakart: MSI 945GM3
İşlemci(CPU): Intel Core2 Duo E7300 2.66 ghz
Ekran Kartı(GPU): AMD ATI Radeon HD 2400 PRO
Disk: Hikvision C100 120 GB SSD
Ram: 1 GB
İşletim sistemi: antiX 22 64 bit
Kernel: xanmodv1-lts (6.6.21)

Monitör: Casper926w - 900w
Klavye: Casper K5108
Fare: PGM07
Kulaklık: TIGOES TH-812
Merhaba arkadaşlar. Başlıktaki gibi öneri istiyorum. Biraz açayım. Bazı animeler ana konusundan sapıklık ve komedi uğruna sapıyor ve bayıyor ya hah işte o tür animeleri liseli animesi olarak nitelendiriyorum ve bunlar dışında öneri istiyorum.

Ciddi olsun
Akıcı olsun
Bel altı, sapıklık olacaksa da tadında bıraksın, abartmasın.

Örneğin Konosuba izlerken nasıl baydı anlatamam. Sürekli bir azgınlık sapıklık gına geldi bana. Ama aynı türde olan mesela Reencernate as a Sword, Rising of the shield hero izlerken hiç baymadı. Aktı gitti.

Aynı şekilde Strike of Blood izliyorum şimdi yine baydı anime bu sebeplerden ötürü. Yine başka anime, Monogatari. 3 bölümde baymıştı.

Öneri olarak ben başlatayım konuyu:

1) Steins Gate
2) Full Metal Alchemist ve Brotherhood
3) Noragami
4) Maid Dragon 1. sezon (ikinci sezon bayıyor)
5) Samurai Champloo
6) Violet Evergarden
7) Code Geass
8) Haikyuu
9) Mob Psycho 100
10) One Punch Man
11) Ancient Magus Bride
12) Erased
13) The Rising of Shield Hero ( 2. sezon biraz bayıyor)
14) Victory Kick Off
15) Tsubasa Road to 2002
16) Tsubasa 2018
17) İnazuma Eleven, Go
18) Blue Lock

sıralama aklıma gelen şekildedir yani rastgele. :)

Ciddilik mi istiyorsun; o listenin %90ını kaldır çöpe at MONSTER izle. Berserk oku.
Ciddilik derken liseli ergenlerin doluşup 10 puan vere vere 8-9 ortalama puan gibi şişirdiği animelerden olmasın anlamında demiştim. Teşekkürler Berserk listemde vardı.

Hedef kitlesi ergenler olmayan animelerden bahsediyorsunuz sanırsam. Ciddi animelerden bahsetmediğinizi düşünüyorum. Onlardan bahsetseydiniz OPM listede olmazdı. Neyse nefret edeni çok olsa bile JoJo's Bizarre Adventure çok sevdiğim bir animedir. Özellikle de Stardust Crusaders çok hoşuma gidiyor. O karakterlerin aralarındaki muhabbetler yer yer komik yer yer de ciddi olabiliyor ve diyaloglar kesinlikle güzel yazılmış.

Listede Tsubasayı görünce şaşırdım liseliler olmayan anime önerisi diyince benim aklıma daha farklı şeyler geldi. Evangelion, Trigun 1998 gibi
Spor animeleri heyecanı ayrıdır. Severim. Zaten Tsubasa ile animeye başladım sayılır. Öneriler için teşekkür ederim.

Hedef kitlesi ergenler olmayan animelerden bahsediyorsunuz sanırsam. Ciddi animelerden bahsetmediğinizi düşünüyorum. Onlardan bahsetseydiniz OPM listede olmazdı. Neyse nefret edeni çok olsa bile JoJo's Bizarre Adventure çok sevdiğim bir animedir. Özellikle de Stardust Crusaders çok hoşuma gidiyor. O karakterlerin aralarındaki muhabbetler yer yer komik yer yer de ciddi olabiliyor ve diyaloglar kesinlikle güzel yazılmış.
Yeter ki ana konusundan komedi, bel altı gibi, sapıklık uğruna sapmasın. Tadında olanına razıyım. 2 sahnede bir sapıklık sarmıyor. Sarsa zaten hentai izlerdim.

Spor animeleri heyecanı ayrıdır. Severim. Zaten Tsubasa ile animeye başladım sayılır. Öneriler için teşekkür ederim.

Yeter ki ana konusundan komedi, bel altı gibi, sapıklık uğruna sapmasın. Tadında olanına razıyım. 2 sahnede bir sapıklık sarmıyor. Sarsa zaten hentai izlerdim.

Slam Dunk izlemedim ama sevdiğim bir mangaka olan Takehiko'nun yazdığı bir manganın uyarlaması olan, insanların sevdiği bir basketbol animesidir. Takehiko en sevdiğim manga olan Vagabond'u yazdı. Okumanızı öneririm.

Ayrıca JoJo izlemenizi de öneririm.

Spor temalı;
Inoue Takehiko'nun Real diye başka bir basketbol serisi daha var. Tenis üzerine Baby Steps ve Prince of Tennis var, Baby Steps çok daha iyi. Dağcılık üzerine The Clımber var. Futbol üzerine Giant Killing var. Blue lock, ao ashi gibi serilerden farkı Giant Killing Seinendir yani daha ciddi, daha ağır daha oturaklı, işin içine menejerleri, taraftar gruplarını da katar, oyuncuların sıkıntılarından bahseder, teknik direktör oyuncu ilişkisini, bir kulübün nasıl idare edileceği gibi konuları da ele alır. Spor üzerine tek bir seri okuyacak olsam ya Ippoyu okurum ya da Giant Killingi.

Samuray temalı;
3 japon derebeyini öldürmekle suçlanan bir suikast ekibinin üyesi olarak yetiştirilen genç bir kızı konu alan Azumi var. Bir samuray ve 3 yaşındaki oğlunun maceralarını anlatan Lone Wolf And Cub var. 1855in çalkantılı japonyasında hayatta kalmaya çalışan 2 yetim kardeşi konu alan Sidooh var. Ölümsüzlük lanetinden kurtulmak için bin kişiyi öldürmesi gereken bir samurayın zorlu yolculuğunu anlatan Blade of the Immortal var.

Zankyou no Terror
Tokyo Magnitute 8.0
Fumetsu no Anata e
Hai to Gensou no Grimgar
One Outs (Beyzbol'dan zerre anlamayan birisi olarak birkaç bölüm hariç soluksuz izlediğim bir anime)
Mushoku Tensei (bel altı var ama senin olmasını istediğin düzeyde olabilir)
Ousama Raking (çizimlere alışırsan akar gider diye düşünüyorum)

Yeni konular

Geri
Yukarı