Hedefim yok, umudum kalmadı

Orwein

Decapat
Daha fazla  
Merhaba, lise yeni bitti ve üniversiteye iyi puan yapamadığım için gitmedim. Yapsam bile üniversitede öyle okumak istediğim bölüm neredeyse yok. Arada bir bölüm hedefi koysam bile 1 haftaya geçiyor o bölümü de istemiyorum. E üniversite okumayıp bir işe girsem falan desem hayatımı asgari ücretle zar zor geçindirmek istemiyorum.

Hedefim yok her gün aynı rutini tekrarlıyorum, bomboş vakit öldürüyorum. Hedef belirlemek istiyorum, sevipte yapabileceğim işi aramaya çalışıyorum da yok işte bulamıyorum. Monoton sıkıcı hayatta yaşamak istemiyorum.

Bu kadar, içimi döküp deneyimli yaşı benden büyük insanlardan tavsiye alabilirim diye düşündüm, teşekkürler.

Teknik eleman ol. Herkes asgari ücret almıyor. Bir işte ustalaşır isen, iyi paralar kazanırsın ve keyif alırsın.

Çalıştığım bir reklamcı var. Adam baskı, reklam işi falan yapıyor. Okumamış.
Altında güzel araba var, kafasına göre iş alıyor. Keyfi yerinde.
Bu sadece bir tane örnek.

Var oluş bile bir ümittir. Öyle güzellikler var ki.. Seversin, sevilirsin. Sevildiğin kişi sana vizyon katabilir. Veya bir ortama girersin, orada tanıştığın kişiler vizyon katar.
Ortamın da önemli. Tiyatroya git, kitap oku. STK'lara katıl. Aktif ol. Oralardan bile güzel arkadaşlar, meslekler bulursun.

Teknik eleman ol. Herkes asgari ücret almıyor. Bir işte ustalaşır isen, iyi paralar kazanırsın ve keyif alırsın.

Çalıştığım bir reklamcı var. Adam baskı, reklam işi falan yapıyor. Okumamış.
Altında güzel araba var, kafasına göre iş alıyor. Keyfi yerinde.
Bu sadece bir tane örnek.

Var oluş bile bir ümittir. Öyle güzellikler var ki.. Seversin, sevilirsin. Sevildiğin kişi sana vizyon katabilir. Veya bir ortama girersin, orada tanıştığın kişiler vizyon katar.
Ortamın da önemli. Tiyatroya git, kitap oku. STK'lara katıl. Aktif ol. Oralardan bile güzel arkadaşlar, meslekler bulursun.

Teşekkür ederim sosyal çevremi geliştirmeye çalışacam, yeni fikirler doğabilir doğru diyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı