Hem islama hem evrime inanmamak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Evrim yanlış olduğu için değil sürekli yeni bulgular geldiği için teori.

Hocam ben evrim yanlış demedim ki belirsiz dedim ayrıca
Teori: Bir bilim ya da sanatla ilgili ya da herhangi bir sorunu ilgilendiren ve uygulanmadıkça gerçekleşip gerçekleşemeyeceği, doğru olup olmadığı bilinemeyen düşünülerin, ilkelerin topu.
Belirsiz olduğu için teori yeni bulgu geldiği için değil.

Belki yardımcı olur.

İslam evrimin tamamını değil sadece 2 maddesini reddeder. Birincisi insanların da diğer canlılarla ortak bir atadan gelmesi yani başka bir türden evrimleşerek insan haline ulaşmış olması, ikincisi ise şu anda gözlemleyebildiğimiz değişimin insanı insan olmaktan çıkacağı maddeleridir. Evrimin diğer maddeleriyle çelişmez.

Belki yardımcı olur.

Hocam bu yazıyı okumuştum. Ve bu yazıda yazan şu yazıyı benimsemiştim. "Yukarıdaki 7 ana kavram da görüldüğü üzere yaratma fiili sadece yoktan var etme anlamında kullanılmamıştır.". Görüşüm aynen bu şekilde. Allah yoktan var edendir, fakat "Her şeyi bir anda mı yaratmıştır?" diye düşünmeden edemiyorum. Yarattığı şeylerin bir yaratılış evresi olabilir değil mi? Fakat bu konuda da aklıma en çok takılan Hz Adem oldu. Evrimde ilk insan diye bir kavram yok diye biliyorum. Dolayısıyla aklıma şöyle bir şey geldi. İslam'da bahsedilen ilk insan, son insan türüne evrimleşen ilk insan olabilir mi?

Hocam bu yazıyı okumuştum. Ve bu yazıda yazan şu yazıyı benimsemiştim. "Yukarıdaki 7 ana kavram da görüldüğü üzere yaratma fiili sadece yoktan var etme anlamında kullanılmamıştır.". Görüşüm aynen bu şekilde. Allah yoktan var edendir, fakat "Her şeyi bir anda mı yaratmıştır?" diye düşünmeden edemiyorum. Yarattığı şeylerin bir yaratılış evresi olabilir değil mi? Fakat bu konuda da aklıma en çok takılan Hz Adem oldu. Evrimde ilk insan diye bir kavram yok diye biliyorum. Dolayısıyla aklıma şöyle bir şey geldi. İslam'da bahsedilen ilk insan, son insan türüne evrimleşen ilk insan olabilir mi?
Adem hakkındaki sorunuz benimde kafama çok takılmıştı. Hatta burada onunla alakalı bir konu açmıştım ama kafama yatan güzel bir cevap alamamıştım. 🙂

Hocam bu yazıyı okumuştum. Ve bu yazıda yazan şu yazıyı benimsemiştim. "yukarıdaki 7 ana kavram da görüldüğü üzere yaratma fiili sadece yoktan var etme anlamında kullanılmamıştır.". Görüşüm aynen bu şekilde. Allah yoktan var edendir, fakat "her şeyi bir anda mı yaratmıştır?" diye düşünmeden edemiyorum. Yarattığı şeylerin bir yaratılış evresi olabilir değil mi? Fakat bu konuda da aklıma en çok takılan Hz adem oldu. Evrimde ilk insan diye bir kavram yok diye biliyorum. Dolayısıyla aklıma şöyle bir şey geldi. İslam'da bahsedilen ilk insan, son insan türüne evrimleşen ilk insan olabilir mi?

O iş tutmuyor çünkü Hz. Havva , Hz. Adem'in kaburgasından yaratılmışdır diye geçiyor Kuran-ı Kerim'de.

(Tartışmaya beni dahil etmeyin yanlış bilgilendirme olmasın diye bu mesajı atıyorum :D)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı