Hem islama hem evrime inanmamak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İyi günler. Günümüzde evrim teorisinin %100 gerçek sayılabilecek bir kanıtı bulunmamakta. Ve bana İslam daha doğru geliyor örnek verecek olursam 1400 yıl önce yazılmış kuranda evrenin genişlediğini söylüyor ve bu gerçek 1929 da hubble teleskopu tarafından keşfedildi.
Evet, katırla uzaya çıkmakta aşırı bilimsel birşey.

Hocam biraz daha konuşursak belli bu tartışma büyür kavga edilir, senin inancın sana benimki bana saygı duyarım, iyi akşamlar.
Hayır, ne müslümanlar ne gayrimüslümanlar birbirlerine saygı duymak zorunda değil. İslam gayrimüslimlere küfür eder, onları lanetler ve hem bu dünyada müslümanlar tarafından, hemde diğer dünyada ise Allah ve şeytan tarafından cehennemde sonsuza kadar azap çekeceğini söyler. Nasıl gerçek bir müslüman Allah yolunda öldüreceği gayrimüslime karşı saygılı değilse hiçbir gayrimüslimde kendisinden nefret eden, kafasını kesmek için can atan gerçek müslümanlara saygı duymak zorunda değil.

Değildir. Korona 1 yıl önce çıktı evrim 1 yılda meydana gelebilecek bir şey değildir milyonlarca yıl sürer.

Delta, Delta+,mu gibi varyantlar yeniden oldu diyorsunuz. Olabilir. Ben bunun bir örenk olabildiğini düşünüyordum. Evrim teorisi yoksa bütün canlıların dünyada direk oluşum geçirmeleri gerekir.
Canlıların adaptasyonu örnek olabilir.

Yahu sunu diyen sen degil misin?

Nereden tutsan elinde kalıyor.
- Evrim teorisinin kaniti yok ( "kaniti bulunmamakta" )
- %100 gercek ( ne demekse o artik)
- Kanit olsaydi ispatlanabilirdi demeye getiriyor.

Resmen tek cumlenin pacalarindan ne kadar cahillik akabilirse o kadar akiyor, soyleyeyim. Kesinlikle ayni seyi demiyoruz.

Kanıt olsa zaten teori olmaz diyorum kanun olur diyorum nesi yanlış bunun?

Hayır, ne müslümanlar ne gayrimüslümanlar birbirlerine saygı duymak zorunda değil. İslam gayrimüslimlere küfür eder, onları lanetler ve hem bu dünyada müslümanlar tarafından, hemde diğer dünyada ise Allah ve şeytan tarafından cehennemde sonsuza kadar azap çekeceğini söyler. Nasıl gerçek bir müslüman Allah yolunda öldüreceği gayrimüslime karşı saygılı değilse hiçbir gayrimüslimde kendisinden nefret eden, kafasını kesmek için can atan gerçek müslümanlara saygı duymak zorunda değil.
Sanki gayrimüslimler masummuş gibi ne anlattın be :D.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı