Evrime inanır mısınız?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yer çekimi yasası ile kütle çekim teorisini karıştırırsanız sadece ne kadar bilgisiz olduğunuzu göstermiş olursunuz.
Evrimin bir yasa değil teori olduğunu mu söylemek istiyorsunuz ? Bilgisiz x2.

Böyle bir soru tarzı yok. Evrim inanılacak bir şey değil. Olan bir şeye inanmamak, saçma bir davranıştır.

Evrim olduğu kanıtlanmış ve olmaya devam eden bir şeydir. Evrimi, maymundan insana dönüşmekten öte görmeyen arkadaşlar hala aramızda olduğu içinde çok üzülüyorum. 9. sınıf biyoloji bilgisi bile olmayan insanların "evrime inanmıyorum" demesi kadar doğal bir şey yok.

Evrim bir yasadır, reddedilemez. Eğer "evrim yoktur" diyorsanız, buyrun ispatlayın.
Yasa ile teori arasındaki farkı araştırın.
Evrimde en çok karıştırılan noktalardan biri de şu "teori" mevzusu. Şimdi hocam evrimin birer yasası ve teorisi var. Evrim yasası der ki: Canlılar zamanla değişmiş. Ve evet, dediklerinde haklıdır (bunun birçok kanıtı var.) Evrim teorisi ise bu değişimin nasıl olduğuna bir açıklama getirmeye çalışır. Evrimin nasıl ve neden olduğuna tam olarak bir açıklama getirilemediğinden ötürü teoridir.

Son düzenleme:
Evrimde en çok karıştırılan noktalardan biri de şu "teori" mevzusu. Şimdi hocam evrimin birer yasası ve teorisi var. Evrim yasası der ki: Canlılar zamanla değişmiş. Ve evet, dediklerinde haklıdır (bunun birçok kanıtı var.) Evrim teorisi ise bu değişimin nasıl olduğuna bir açıklama getirmeye çalışır. Evrimin nasıl ve neden olduğuna tam olarak bir açıklama getirilemediğinden ötürü teoridir.
Aynı şeyi savunuyoruz.

Evrimin bir yasa değil teori olduğunu mu söylemek istiyorsunuz? Bilgisiz X2.

Evrim bir yasadır, reddedilemez. Eğer "evrim yoktur" diyorsanız, buyurun ispatlayın.

Evrim teorisi adı üstünde bir teoridir. Yasa canlılardaki değişimi içeren "evrim"dir. Arkadaşın bahsettiği evrim teorisi.

Açıkçası din bana saçma geliyor evrim daha mantıklı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı