Hem SSD'de hem harici HDD'de Win 10 bulunması

WhySoSerious42

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, yeni sistem topladım eski sistemden sadece Power ve harddiskler kaldı. Kasaya 1 tane harddisk sığmadı. Bende aparat alarak hariciye dönüştürdüm ama diski başlat dediğimde disk hazır değil diyor. Taktığım SSD ve bunda Windows 10 var ondan olabilir mi? Nasıl düzeltebilirim?

HDD'yi öne alıp içinden Windows'u silip yeniden BIOS'tan SSD'yi öne alsam olur mu?

SSD ile sistemi açıp, HDD'yi formatlamanız gerekecek. HDD'yi formatladıktan sonra zaten sistem başlatılabilir dosya görmeyince otomatik SSD'den başlayacak sisteminiz.

Hddyi öne alıp içinden windowsu silip yeniden biostan ssdyi öne alsam olur mu?
Öyle bir şey yapamazsınız.
SSD ile sistemi açıp, HDD'yi formatlamanız gerekecek. HDD'yi formatladıktan sonra zaten sistem başlatılabilir dosya görmeyince otomatik SSD'den başlayacak sisteminiz.
Bu arkadaşın dediği gibi yapmanız gerek.
HDD'nizin içinden dosyaları yedekleyin, sonra disk yönetimi/yöneticisi bölümünden HDD'nizin her bölümünü silin, birleştirin.

BIOS Boot ayarlarından hangi diskle başlamasını istiyorsanız onu ön sıraya alın.
IMG_20210225_224018.jpg

Denedim böyle bir hata verdi.Bide şunu belirteyim bu diskin içindeki windows bu anakartla uyumlu değil ve disk yönetiminden başlat diyorum aygıt hazırlanıyor diyor bunu biostan biçimlendiririm ama içindekileri yedek alamıyorum sabah bilgisayarcıya bir götürcem olmazssa biçimlendircem
Öyle bir şey yapamazsınız.

Bu arkadaşın dediği gibi yapmanız gerek.
HDD'nizin içinden dosyaları yedekleyin, sonra disk yönetimi/yöneticisi bölümünden HDD'nizin her bölümünü silin, birleştirin.
Disk yönetiminden diske bişey yapamıyorum
Aldığım aparat bozukmuş onu değiştirdim düzledi

Dosya Ekleri

• 16142827834222956457198531274681.jpg
    16142827834222956457198531274681.jpg
    319,5 KB · Görüntüleme: 22

Yeni konular

Geri
Yukarı