Hepsiburada garanti süreci hakkında

viserion35

Hectopat
Arkadaşlar iyi akşamlar. Yaklaşık 6 ay önce Hepsiburada üzerinden Acer marka bir laptop satın aldım. Dün laptop açılmamaya başladı. Hepsiburada üzerinden tamir/onarım sürecini başlattım. Sizce ürün garanti dahilinde onarılır mı? Onarılır ise tahmini ne zaman elime ulaşır? Ayrıca ürünü garantiye yollarken ürünün e-faturasını çıkarıp kutuya koymam gerekir mi? Çok soru sordum kusura bakmayın fakat ilk internet alışverişimdi ve pahalı bir ürün olduğu için tedirginim. Tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum, teşekkürler şimdiden.

Garanti sürecinde yapılan işlemlerin belirli bir süresi var kanunlarda ama virüs salgını işten çıkartılmalar ve mesai saati gibi şeyleri etkilediği için bu biraz esnetilmiş olabilir. Garanti dahilinde onarım olup olmayacağı da sorunun ne olduğuna bağlı. Size zaten bilgi verirler.

Arkadaşlar iyi akşamlar. Yaklaşık 6 ay önce Hepsiburada üzerinden Acer marka bir laptop satın aldım. Dün laptop açılmamaya başladı. Hepsiburada üzerinden tamir/onarım sürecini başlattım. Sizce ürün garanti dahilinde onarılır mı? Onarılır ise tahmini ne zaman elime ulaşır? Ayrıca ürünü garantiye yollarken ürünün e-faturasını çıkarıp kutuya koymam gerekir mi? Çok soru sordum kusura bakmayın fakat ilk internet alışverişimdi ve pahalı bir ürün olduğu için tedirginim. Tecrübeli arkadaşların yorumlarını bekliyorum, teşekkürler şimdiden.
Faturayı kutuya koymamanız sorun olmaz zaten kargo kodundan çıkıyor, ancak pahalı bir ürün gönderiyorsunuz karışıklık olmaması için yine de kutuya koyun bence

Yapılacak en doğru iş garanti kapsamında yetkili servisine göndermek olur. Geçen forumda bir arkadaş yeni bilgisayarını rastgele bir servise vermiş ve mağdur olmuştu. Kesinlikle başkasına verme garanti dışı kalır ürün.

Eğer sorununuz kullanıcı hatası kaynaklı değilse, sorunuzu çözeceklerdir, merak etmeyin :). Eğer size sıkıntı yaratır ve zorluk çıkarırlarsa burada yine konu açın, tüketici hakları konusunda size yardımcı oluruz

Yapılacak en doğru iş garanti kapsamında yetkili servisine göndermek olur. Geçen forumda bir arkadaş yeni bilgisayarını rastgele bir servise vermiş ve mağdur olmuştu. Kesinlikle başkasına verme garanti dışı kalır ürün.
Satıcı Hepsiburada idi bizzat onlarla iletişime geçtim.
Eğer sorununuz kullanıcı hatası kaynaklı değilse, sorunuzu çözeceklerdir, merak etmeyin :). Eğer size sıkıntı yaratır ve zorluk çıkarırlarsa burada yine konu açın, tüketici hakları konusunda size yardımcı oluruz
Teşekkürler dostum umarım yardımcı olmanıza gerek kalmaz :)

Tahmini 20 iş günü sürerecektir. Servis garanti dahilinde işlem yapar. Siz kendiniz servise verirseniz bu süre 7-10 gün içerisinde sonlanıyor.

Kendiniz servise verirseniz derken direkt olarak Acer yetkili servisi benimle ilgilenir mi?
Bulunduğunuz ilde yetkili servisleri var ise elbette ilgilenecek. Siz HB ye verdiğinizde oda aynı işlemi yapacak sadece aracı olduğu için onarım süreci uzayacak.

Geri
Yukarı