Hepsiburada hatalı gönderilen ürün için dava açacakmış

Tamam da ne alakası var? Rehin tutuyorsun resmen. Adamlar bir hata yapmışsa sen de buna hatayla karşılık veriyorsun. Onların senin sorununu çözmesi için belli sorumlulukları var da bunun içinde sorunu çözene kadar ürünü elimde tutarım gibi bir şey yok. Bir de hak olduğunu nasıl iddia ediyorsunuz ya? Ürünü gönderir sonra hakkını ararsın. Yaşadığın sorunun sana gelen ekstra ürünle ilgisi yok.

Tüketici hakları diye bir şey var. Malı satın aldığımda sözleşme yaptık (Bkz. Mesafeli satış sözleşmesi).
Benim hakkımı vermiyorlar kendi haklarını zorla almaya çalışıyorlar.
İki ürünün de faturası var ve sizin adınızaysa uzlaşmaya gidin derim. Bir hatadır, düzeltilmesi gerekir. Ürünlerden biri faturasız ya da başkasının adına kesilmişse o zaman haksız duruma düşersiniz. İşler çirkinleşebilir ve pazarlık unsuru olarak bile kullanmamanız gerekir.

Başkasının adına olsa direkt iade ederdim zaten iade edeceğimde ama önce sorunumu çözmeliler diye düşünüyorum ve çözmüyorlar.

Tamam da ne alakası var? Rehin tutuyorsun resmen. Adamlar bir hata yapmışsa sen de buna hatayla karşılık veriyorsun. Onların senin sorununu çözmesi için belli sorumlulukları var da bunun içinde sorunu çözene kadar ürünü elimde tutarım gibi bir şey yok. Bir de hak olduğunu nasıl iddia ediyorsunuz ya? Ürünü gönderir sonra hakkını ararsın. Yaşadığın sorunun sana gelen ekstra ürünle ilgisi yok.
Kanada falan mı sandınız burayı? Arkadaş kalkıp ''Buyurun yanlışlık yapmışsınız bunu fazla göndermişsiniz, ya bir de benim bi ürün vardı onu da gönderir misiniz?'' diyecek, onlar da ''Ya çok özür dileriz, ürününüzü hemen gönderiyoruz, bu aksilikten dolayı da hesabınıza 100₺ hediye çeki tanımlıyoruz'' mu diyecekler? Ben sana olacağı söyleyeyim. Arkadaş ürünü gönderecek, Hb'den hakkını isteyecek, Hb'de ''Ürününüz stokta yok, kusura bakmayın gelmeyecek, size 10000₺ ve üstü alışverişte geçerli 10krş. hediye çeki tanımlıyorum'' diyecek. Olay kapanacak. Sonra arkadaş iki gün sonra bakacak ki kendisinin indirimde 5 liraya alıp stok yok denilip iptal edilen ürünü, 15 liraya satışa konmuş. Bilmesek ''Karşılıklı güven ve dürüstlük var, ürünü gönder onlar senin sorununu hallederler'' diyeceğiz ama siz de çok iyi biliyorsunuz böyle olmayacağını.

Arkadaşın adalet anlayışından ve şirketlere, büyüklere, ufakta olsa güç sahiplerinin kölesi olduğundan hangi partiye oy verdiğini biliyorum. :D

Burada Hepsiburada tabi ki haksız, ama ürün rehin tutarak hak hukuk aranmaz.
Haklıyken haksız duruma düşüyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı