Hepsiburada hesabım çalındı

Cristo20

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Merhaba, 21.11 tarihinde bir monitör almıştım ölü piksel çıktı iade yapmak istedim bugün sabah ve az önce bana 2 bildirim geldi üst üste mail ve telefon numaranız değişti diye. Benim neler yapmam gerekiyor? Hepsiburada ile arayıp görüştüm ellerinden geldikçe yardımcı oldular. Hesapta kart kayıtlı mı değil mi hiçbir fikrim yok. Son yaptığım alışverişte kaydetmedim ama kullandığım kartlar babama aitti içimde büyük korku var. Benim ne yapmam gerekiyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yapman gereken ilk şey, Hepsiburada üzerinden alışveriş yaptığın kartları kapattırmak.

Karti kapattir hemen. Hesabi illa alirsin.

Emniyete de şikayette bulunabilirsin.

Son alışveriş yaptığımda kartı zaten kaydetmemiştim ama ne olur ne olmaz diye o kartın internet alışverişini kapattım. Eğer Hepsiburada hesabı geri alamazsa yaparım.
Daha önce 3-4 alışverişim oldu 3-4 yıldan uzun süre önce onların kartları kayıtlı mı hangi kart onu bilmiyorum.

Merhaba, 21.11 tarihinde bir monitör almıştım ölü piksel çıktı iade yapmak istedim bugün sabah ve az önce bana 2 bildirim geldi üst üste mail ve telefon numaranız değişti diye. Benim neler yapmam gerekiyor? Hepsiburada ile arayıp görüştüm ellerinden geldikçe yardımcı oldular. Hesapta kart kayıtlı mı değil mi hiçbir fikrim yok. Son yaptığım alışverişte kaydetmedim ama kullandığım kartlar babama aitti içimde büyük korku var. Benim ne yapmam gerekiyor?
O hesap üzerinden kullandığınız ve kullandığınızı düşündüğünüz tüm kredi ve banka kartlarını internet ve telefon/posta alışverişine kapatın.
Hepsiburada yetkilileriyle sık sık görüşün ve hesabı geri almaya çalışın.
O hesabın çalınması, ev adresiniz, telefon numaranız ve banka/kredi kartınızın bilgilerinin de çalınması demek. Emniyete başvurun.

Emniyete Hepsiburada hesabım çalındı diye başvurunca ne kadar dikkate alırlar bilmiyorum ama denemeye değer. Hepsiburada ile iletişime geçerek hesabı kolayca geri alabilirsiniz diye düşünüyorum.

Emniyete Hepsiburada hesabım çalındı diye başvurunca ne kadar dikkate alırlar bilmiyorum ama denemeye değer. Hepsiburada ile iletişime geçerek hesabı kolayca geri alabilirsiniz diye düşünüyorum.

Hepsiburada ile iletişime geçtim 1-3 iş günü içinde belli olur dediler hesabın benim olduğunuda kanıtladım artık ne olur bilemem hesap çok önemli değil korktuğum nokta bunu bu kadar kolay nasıl çalabildi bana mail ve tel no değişti demeden önce hiç bildirim gelmedi normalde mail değiştirirken bana bildirim gelmesi gerekmiyor mu ya da bu çalan arkadaş benim mail adresimin şifresini nereden buldu?

Hesabın çalışmasının bir çok yolu var nasıl çalındığından tam olarak emin olamayız. Cihazlarınıza antivirüs uygulaması yükleyerek tarama yapmanızı, farklı sitelerde aynı şifreleri kullanmamanızı, iki faktörlü doğrulama imkanı sunan platformlarda bu seçeneği aktif etmenizi genel olarak önerebilirim. Hepsiburada hesabınızın sahibi olduğunuzu kanıtladıysanız zaten geri vereceklerdir.

Hesabın çalışmasının birçok yolu var nasıl çalındığından tam olarak emin olamayız. Cihazlarınıza antivirüs uygulaması yükleyerek tarama yapmanızı, farklı sitelerde aynı şifreleri kullanmamanızı, iki faktörlü doğrulama imkanı sunan platformlarda bu seçeneği aktif etmenizi genel olarak önerebilirim. Hepsiburada hesabınızın sahibi olduğunuzu kanıtladıysanız zaten geri vereceklerdir.

Malwarebytes indirip tarattım bilgisayarı ama pek virüsle yapılmış gibi gelmiyor şifre ve mail değişirken benim mailime en ufak kod doğrulama tarzı şeyler gelmedi.

Geri
Yukarı