Hepsiburada rezilliği

Ürünü kendilerine geri gönderin ve iade olmayacağının sebebine dair yazılı bir belge talep edin. Bununla tüketici hakem heyetine başvurabilirsiniz. Ancak biraz sorunlu müşteri profili çizerseniz iade alacaklardır.
Asus Global'dan yanıt bekleyeceğim ilk olarak. Bu yanıta göre hareket edeceğim. En kötü istediğim sonucu alamaz isem teknik servise yollayıp tekrar iade & değişim belgesi alıp Hepsiburada'ya iletip iade talep edeceğim.

Hocam öncelikle bu tarz konuları bu foruma açmamanı öneririm. DonanımHaber forum daha iyi dün QP Bilişim'in yaptıgı bir rezilligi konu açarak düzeltmeyi sagladı forum. Ekran kartıyla ilgili bir rezillikti. Firmalar anladıgım kadarıyla bu forumu gizli bir sıgınak sanıyor. Ama DonanımHaber'de konu açarsanız orayı çok ciddiye alıyorlar.

Ben bu monitör ile yaşadıgım macerayı anlatmak istiyorum. Keşke benim kadar şanslı olsaymışsın diyorum. Senin adına üzüldüm ve yaşadıgın sorunu önceden konu olarak açmıştın oraya da mesaj atmıştım ve ben aynı sorunları yaşamamıştım.

Ben ilk bu monitörü HB üzerinden satın aldım. Ama argo tabiri ile söyleyeyim benim büzüklerim yemedigi için kutuyu açma cesareti gösteremedim. Hepsiburada'dan iade talebi oluşturdum talepte acil paraya ihtiyacım oldugunu ve kutuyu hiç açmadıgımı ve ürünü iade etmek istedigimi söyledim.

İade talebi oluşturmadan önce HB müşteri hizmetlerini aramıştım ve yaptıgımız konuşmada yanarlı dönerli cevaplar aldım hep. O yüzden sinirlenip iade talebi oluşturmuştum, kutuyu açmaya cesaret edemedim. Telefon konuşmasında kutusu açılmış ürünleri iade almıyoruz dedi kadın bana başta sonra dedim kutusu açılmamış ürünleri biz kutusunu açmadan nasıl görüp, begenip begenmeyecegimize karar verebilecegimizi sordum. Beyfendi ben kutuyu açınca iade almıyoruz gibi bir şey demedim dedi kadın :D. Bazı kişiler kutuyu yırtarak açıyormuş onları kasetmiş. Kadın resmen benimle kafa buldu yani. Sana da kutu açılırsa iade alamıyoruz demişler. Kurulum yapmaman lazım demişler. İşte ne kadar yanarlı dönerli ve ne oldugu belli olmayan cevaplar.

Hepsiburada yorumlarına ve Şikayet Var gibi sitelere bakarsan aldıkları iadeler yine yanarlı dönerli. Bazı kişilerin monitörlerini hemen iade alıyorlar bazı kişilerin almıyorlar. Kısacası bu ne oldugu belli olmayan firmadan bir şey almayı mantıklı bulmadım. Kutuyu açmadan iade talebi başlattım. Çok şükür param 4-5 gün sonra geldi.

Hepsiburada'dan kurtulup bu monitörü Amazon'dan satın aldım. Ben monitörü kurdum gayet güzeldi başta her şey, stand çok saglamdı sıfır sallanma vardı. Ama 'Yarış Modu'nda' renkler acayip soluktu. Sarılar sarı degildi, grimsiydi. Koyu yeşiller açık yeşildi. Sarıların grimsi olması berbat bir şeydi. Önceden bir kaç monitör iade etmiş birisi olarak bunu pek dert etmedim aslında çünkü tüm monitörlerin standart modları böyle sarılar grimsi ve standart modda tüm renkler aşırı soluk oluyor genelde. Ben RPG modu gibi modlarda kullanıyorum. Sarılar doygun sapsarı oluyor, yeşil renk daha belirgin ve doygun oluyor solukluk hiç olmuyor. Oyun için aldıgım monitörü soluk soluk kullanmamak için bu monitörü de RPG moduna aldım ama ne göreyim... RPG modunda sarılar sapsarı doygun diger tüm renklerde aynı şekil ama siyahlar grileşiyor, griler beyazlaşıyordu. Bunu şöyle tarif edebilirim. FPS oyuncularına özel çıkan monitörlerde siyah arka planların daha iyi görünmesi için rengi beyazlatan modlar var ya aynı onun gibi ama Yarış moduna kıyasla o kadar fazla ki ekrana bir kaşık un fırlatmış gibi siyahların içi gri, gri renklerin içide beyazlaşmıştı.

Bu durum benim canımı çok sıktı çünkü ne umutlarla almıştım bu ekranı. Windows'dan gama ayarı yaptım ama RPG modunun gaması o kadar açık renkliydi ki normal haline çevirince bu sefer acayip kararıyordu monitör. Aslında çözümü bulmuştum ama yinede iade ettim bu ekranı Amazon'a ve sorunsuz aldılar. Hem de 20 gün sonra falan iade etmiştim. Şimdi tekrar düşünüyorum bu ekranı alıp almamayı. Windows üzerinden gama ayarı yapıp ne fazla açık renk ne fazla koyu renk olacak şekilde kullanmayı düşünüyorum. Ama senin çok fazla sorun yaşaman bu ekrandan beni soguttu açıkcası. Geçmiş olsun. Kısacası benim de bu monitörden yüzüm gülmedi.

Sana tavsiyem bu ekranın DOA raporundan para iadesini Asus'tan almışken hazır monitörün ücretini iade alıp Amazon'dan satın alman olur. Ama anlamadıgım şey yine mi aynı sorun yaşandı yoksa sana aynı monitörü mü yolladılar?

Son düzenleme:
Hocam öncelikle bu tarz konuları bu foruma açmamanı öneririm. DonanımHaber forum daha iyi dün QP Bilişim'in yaptıgı bir rezilligi konu açarak düzeltmeyi sagladı forum. Ekran kartıyla ilgili bir rezillikti. Firmalar anladıgım kadarıyla bu forumu gizli bir sıgınak sanıyor. Ama DonanımHaber'de konu açarsanız orayı çok ciddiye alıyorlar.

Ben bu monitör ile yaşadıgım macerayı anlatmak istiyorum. Keşke benim kadar şanslı olsaymışsın diyorum. Senin adına üzüldüm ve yaşadıgın sorunu önceden konu olarak açmıştın oraya da mesaj atmıştım ve ben aynı sorunları yaşamamıştım.

Ben ilk bu monitörü HB üzerinden satın aldım. Ama argo tabiri ile söyleyeyim benim büzüklerim yemedigi için kutuyu açma cesareti gösteremedim. Hepsiburada'dan iade talebi oluşturdum talepte acil paraya ihtiyacım oldugunu ve kutuyu hiç açmadıgımı ve ürünü iade etmek istedigimi söyledim.

İade talebi oluşturmadan önce HB müşteri hizmetlerini aramıştım ve yaptıgımız konuşmada yanarlı dönerli cevaplar aldım hep. O yüzden sinirlenip iade talebi oluşturmuştum, kutuyu açmaya cesaret edemedim. Telefon konuşmasında kutusu açılmış ürünleri iade almıyoruz dedi kadın bana başta sonra dedim kutusu açılmamış ürünleri biz kutusunu açmadan nasıl görüp, begenip begenmeyecegimize karar verebilecegimizi sordum. Beyfendi ben kutuyu açınca iade almıyoruz gibi bir şey demedim dedi kadın :D. Bazı kişiler kutuyu yırtarak açıyormuş onları kasetmiş. Kadın resmen benimle kafa buldu yani. Sana da kutu açılırsa iade alamıyoruz demişler. Kurulum yapmaman lazım demişler. İşte ne kadar yanarlı dönerli ve ne oldugu belli olmayan cevaplar.

Hepsiburada yorumlarına ve Şikayet Var gibi sitelere bakarsan aldıkları iadeler yine yanarlı dönerli. Bazı kişilerin monitörlerini hemen iade alıyorlar bazı kişilerin almıyorlar. Kısacası bu ne oldugu belli olmayan firmadan bir şey almayı mantıklı bulmadım. Kutuyu açmadan iade talebi başlattım. Çok şükür param 4-5 gün sonra geldi.

Hepsiburada'dan kurtulup bu monitörü Amazon'dan satın aldım. Ben monitörü kurdum gayet güzeldi başta her şey, stand çok saglamdı sıfır sallanma vardı. Ama 'Yarış Modu'nda' renkler acayip soluktu. Sarılar sarı degildi, grimsiydi. Koyu yeşiller açık yeşildi. Sarıların grimsi olması berbat bir şeydi. Önceden bir kaç monitör iade etmiş birisi olarak bunu pek dert etmedim aslında çünkü tüm monitörlerin standart modları böyle sarılar grimsi ve standart modda tüm renkler aşırı soluk oluyor genelde. Ben RPG modu gibi modlarda kullanıyorum, sarılr doygun sapsarı oluyor, Yeşil renk daha belirgin ve doygun oluyor solukluk hiç olmuyor. Oyun için aldıgım monitörü soluk soluk kullanmamak için bu monitörü de RPG moduna aldım ama ne göreyim... RPG modunda sarılar sapsarı doygun diger tüm renklerde aynı şekil ama siyahlar grileşiyor, griler beyazlaşıyordu. Bunu şöyle tarif edebilirim. FPS oyuncularına özel çıkan monitörlerde siyah arka planların daha iyi görünmesi için rengi beyazlatan modlar var ya aynı onun gibi ama Yarış moduna kıyasla o kadar fazla ki ekrana bir kaşık un fırlatmış gibi siyahların içi gri, gri renklerin içide beyazlaşmıştı.

Bu durum benim canımı çok sıktı çünkü ne umutlarla almıştım bu ekranı. Windows'dan gama ayarı yaptım ama RPG modunun gaması o kadar açık renkliydi ki normal haline çevirince bu sefer acayip kararıyordu monitör. Aslında çözümü bulmuştum ama yinede iade ettim bu ekranı Amazon'a sorunsuz aldılar. Hem de 20 gün sonra falan iade etmiştim. Şimdi tekrar düşünüyorum bu ekranı alıp almamayı. Gama ayarı yapıp ne fazla açık renk ne fazla koyu renk olacak şekilde kullanmayı düşünüyorum. Ama senin çok fazla sorun yaşaman bu ekrandan beni soguttu açıkcası. Geçmiş olsun. Kısacası benim de bu monitörden yüzüm gülmedi.
Vallahi siz iyi denk tutturmuşsunuz kutuyu açmayıp iade ederek. Ben gerçekten monitörü beğendim aslında bu kararma konusu dışında. Gerçekten iade istemiyorum değişim istiyorum. Dolar arttı fiyatlar arttı daha kötü bir şey almak istemiyorum. O yüzden düzgün bir şekilde değişim sağlanması için elimden geleni yapacağım açıkçası. Önerdiğiniz yere de bakacağım şimdi konu oluşturmak için. Tavsiyeniz için çok teşekkürler.

Vallahi siz iyi denk tutturmuşsunuz kutuyu açmayıp iade ederek. Ben gerçekten monitörü beğendim aslında bu kararma konusu dışında. Gerçekten iade istemiyorum değişim istiyorum. Dolar arttı fiyatlar arttı daha kötü bir şey almak istemiyorum. O yüzden düzgün bir şekilde değişim sağlanması için elimden geleni yapacağım açıkçası. Önerdiğiniz yere de bakacağım şimdi konu oluşturmak için. Tavsiyeniz için çok teşekkürler.

Hangi modda kullanıyorsunuz? Ben racing modunda kullandım ve o kadar soluk geldi ki bana kör olacaktım resmen :). RPG modunuda açıkladıgım istedigim rengi vermedi. Siz kesinlikle DOA rapoyla degilim/para iadesi alın ve HB firmasından kendinizi kurtarın.

Ben 2.monitörde de tekrar sorun yaşamanızdan dolayı size sizin sorunlu monitörü tekrar göndermelerinden şüpheleniyorum. Yada yazılımsal veya donanımsal bir sorun, uyuşmazlık var. 2 kere üst üste aynı sorunu yaşamak normal degil çünkü. Sizce size sorunlu monitörü tekrar gönderme şansları var mı? Kutuyu açarken bu kutu önceden açılmış gibi bir izlenime kapıldınız mı?

Son düzenleme:
Hangi modda kullanıyorsunuz? Ben racing modunda kullandım ve o kadar soluk geldi ki bana kör olacaktım resmen :). RPG modunuda açıkladıgım istedigim rengi vermedi. Siz kesinlikle DOA rapoyla degilim/para iadesi alın ve HB firmasından kendinizi kurtarın.

Ben 2.monitörde de tekrar sorun yaşamanızdan dolayı size sizin sorunlu monitörü tekrar göndermelerinden şüpheleniyorum. Ya da yazılımsal veya donanımsal bir sorun, uyuşmazlık var. 2 kere üst üste aynı sorunu yaşamak normal degil çünkü. Sizce size sorunlu monitörü tekrar gönderme şansları var mı? Kutuyu açarken bu kutu önceden açılmış gibi bir izlenime kapıldınız mı?
Ya bu kutu daha önceden açılmış mı buna yorum yapamam açıkçası, çok garip bir durum içerisindeyim. Onun haricinde renk kalitesi bana göre iyi ya hani çok iyi çok kötü istemiyorum normal olsun yeter ve bana normal geliyor işte. Digital vibrance'ı arttırıncada çok azıcık güzel oluyor açıkçası. Yani her türlü Asus Global ile bu sorunu çözemezsek tekrar teknik servise yollayıp ürün iade & değişim belgesi alacağım ve para iadesi talep edeceğim. Racing modda kullanmaktayım bende. Nedense bu monitörün renk kalitesi saf 8 bit diye belirtilmiş ve sRGB oranı falan yüksek resmi olarak böyle açıklanmış. Acaba modlarından kaynaklı olarak mı renk kalitesi kötü gözüküyor acaba?

Ya bu kutu daha önceden açılmış mı buna yorum yapamam açıkçası, çok garip bir durum içerisindeyim. Onun haricinde renk kalitesi bana göre iyi ya hani çok iyi çok kötü istemiyorum normal olsun yeter ve bana normal geliyor işte. Digital vibrance'ı arttırıncada çok azıcık güzel oluyor açıkçası. Yani her türlü Asus Global ile bu sorunu çözemezsek tekrar teknik servise yollayıp ürün iade & değişim belgesi alacağım ve para iadesi talep edeceğim. Racing modda kullanmaktayım bende. Nedense bu monitörün renk kalitesi saf 8 bit diye belirtilmiş ve sRGB oranı falan yüksek resmi olarak böyle açıklanmış. Acaba modlarından kaynaklı olarak mı renk kalitesi kötü gözüküyor acaba?

Kutunun açılıp açılmadıgını anlamak çok kolay ki hocam. Kutunun üstünde boydan boya Asus logolu bant olacak. O bant yerine şeffaf bant falan görürseniz açılmış oldugunu anlarsınız. Kutunun içinde bu arada monitörün ayaklıgı adaptörü vs hepsi nasıl paketlenmişti? Bunlar bir kere açılıp geri koyulduysa kesinlikle anlamanız lazım. Bu arada videoda söylemişsiniz dolar kurundan dolayı iade istemedim diye ama aynı monitör Amazon üzerinde 2 gün önce 2450 TL gibi bir fiyata satılıyordu. Siz bu ekrana 2650 ödemişsiniz. Bu ürünü iade edip Amazon'dan satın alın 200 TL para cebinize kalır. Amazon şöyle indirim yapıyor. HB ile rekabet halinde oldukları için HB indirim yapıyor ardından 3-5 saat sonra en geç Amazon'da aynı fiyattan satıyor bu ekranı.

Kutunun açılıp açılmadıgını anlamak çok kolay ki hocam. Kutunun üstünde boydan boya Asus logolu bant olacak. O bant yerine şeffaf bant falan görürseniz açılmış oldugunu anlarsınız. Kutunun içinde bu arada monitörün ayaklıgı adaptörü vs hepsi nasıl paketlenmişti? Bunlar bir kere açılıp geri koyulduysa kesinlikle anlamanız lazım. Bu arada videoda söylemişsiniz dolar kurundan dolayı iade istemedim diye ama aynı monitör Amazon üzerinde 2 gün önce 2450 TL gibi bir fiyata satılıyordu. Siz bu ekrana 2650 ödemişsiniz. Bu ürünü iade edip Amazon'dan satın alın 200 TL para cebinize kalır. Amazon şöyle indirim yapıyor. HB ile rekabet halinde oldukları için HB indirim yapıyor ardından 3-5 saat sonra en geç Amazon'da aynı fiyattan satıyor bu ekranı.
Şeffaf bant var fakat bantın üzerinde mavi şekilde ASUS yazıları yazmakta. Onun haricinde içini açtığımda kullanım kılavuzu vb. kağıtlar biraz buruşmuştu nedense.

Şeffaf bant var fakat bantın üzerinde mavi şekilde ASUS yazıları yazmakta. Onun haricinde içini açtığımda kullanım kılavuzu vb. kağıtlar biraz buruşmuştu nedense.

Türkiye'de firmalar hep yanarlı dönerli tam bir müşteri destegi asla yok. Bu yüzden bir şey almak hep kumar gibi bir şey ve ben kumar oynamayı hiç sevmem.

Aldıgınız monitörün HB yorumlarına bakarsanız adamın birisi VG279QM monitör almış ama yüksek Input Lag'den dolayı iade etmiş. HB iadeyi kabul etmiş ve bu adam da VG279QL1A almış memnunmuş kullanıyormuş. Böyle bir yorum yazmış aldıgınız ürüne. Size gelince kutuyu açmamanız lazım diyorlar.

İnternetten bir şey almak kumar oldugu için Amazon dışında hiç bir yeri önermiyorum. Amazon'dan ben tekrar bu monitörü satın almak zorunda kalacagım gibi. Renkleri hiç begenmemiştim ama iyi bir ayarlama yapabilirim gibi geliyor. O zaman cahilligime gelmişti.

Benim evde 10 senelik TN LG monitör var. Yanyana karşılaştırma yaptım TN monitör daha iyi ve daha doygun renk veriyordu. Panel yapısı olarak kıyaslarsak tabi TN oldugu için İPS'den kötü ama renk doygunlugu ve güzelligi olarak 10 senelik ekran bile daha iyi renk veriyordu. O sebeple bir anlık sinirle monitörü paketleyip iade etmiştim, ama çok ugraşmıştım Asus'un menüsü üzerinden monitörün rengini düzgün ayarlamak için. Anladıgım kadarıyla menu boşa vakit kaybı. Ekran kartının driver'ı üzerinden ve windows üzerinden bir ayar çekmek gerekiyor..

Bu arada video'da Asus güvenilir marka falan demişsiniz ama ASUS'un TUF serisi fiyat performans bir seridir ve en sorunlu modelleri TUF serisi üretiyor. Ekran kartı, leptop, monitör vs pek güvenilir bir marka degil TUF serisi. Hatta ben Amazon dışında bir yerden monitör almamak için bu ekranı zoraki almıştım. Başta söyledigim gibi Amazon dışında bir yerden ürün almak resmen kumar. Size gelince paket açıldıgı için iade alamayız diyen firma aynı ürünün yorumlarında başka birisinin iade talebini kabul ediyor. Şaka gibi.

Geçmiş olsun. Benzer durumu yaşadım ancak satıcı bu sefer Ali değil Veli idi. Asus Türkiye malının arkasında, müşteri memnuniyeti gözeten oldukça ilgili bir ekibi ile destek veriyor. Görüşmelerinizde bunu hissettiğinizi ve çözüm odaklı yönlendirdiklerini anlamanız çok uzun sürmüyor.

Sonra ki süreçte benzer sorunu yaşayacak kullanıcılara tavsiyem; hepsiburada, vatanbilgisayar, xbilgisayar farketmez buna benzer durumda kalanlar hiç vakit kaybetmeden kutu, evraklar vs eksiksiz şekilde hazırlayıp Asus Türkiye ile görüşmeniz ve şahıs olarak kendilerine durumu detaylarını ileterek ürünü göndermeniz. Asus gerekeni yapar ve sizi yönlendirir. Vatanbilgisayar ile yaşadıklarımı yazsam film olur.
Okumak isterdim Vatanla yasadiginiz sorunu. Cozumuyle yazarsaniz insanlara yardimci olursunuz.

Geri
Yukarı